Всесвіт

Вчені НАСА замахнулися на теорію Ейнштейна

Американський вчений вирішив створити технологію, за допомогою якої космічний корабель зможе подолати швидкість світла і втілити в життя вигаданий зореліт Enterprise. Однак для цього доведеться спростувати теорію Альберта Ейнштейна про час і простір.

enterprise_500

В техаському дослідницькому центрі, що належить американському космічному агентстві розробляють двигун, який буде створювати «спотворений міхур» навколо космічного корабля: з одного боку простір буде розширюватися, з іншого – скорочуватися. Таким чином літальний апарат «буде відштовхуватися від Землі в бік далекої зірки безпосередньо самим просторово-часовим континіумом».

Читайте також: Проект Персефона — космічний ковчег

Ідея належить вченому-фізику і інженеру доктору Гарольду Уайту. 43-річний винахідник будує свої розрахунки на теоріях мексиканського колеги Мігеля Алькубьерре, який в 1994 році припустив, що подолання ейнштейнівського швидкісного галактичного обмеження можливо в тому випадку, якщо вчені знайдуть спосіб контролювати щільність простору.

В даний момент Уайт і його команда намагаються спотворити траєкторію фотона, щоб дізнатися, чи можливо штовхнути його на швидкість, що перевищує швидкість світла. На думку вченого, якщо вже сама природа здатна це зробити, то людині під силу взяти ініціативу в свої руки. «Космічний простір спотворюється ще з моменту Великого Вибуху 13,7 млрд років тому. І ми знаємо, що в ранніх періодах Всесвіту існувало явище вибухаючих розширень, коли дві точки віддалялися одна від одної на дуже високих швидкостях», – розповідає фізик.

Він визнає, що створення справжнього корабля, подібного USS Enterprise, можливо лише в далекому майбутньому, однак його проект повинен відкрити можливості для дуже тривалих і дистанційних космічних перельотів. Час, що витрачається на шлях до інших зоряних систем, можна буде скоротити з десятків тисяч років до тижнів або місяців.

Лабораторія в Техасі побудована опорах, що йдуть глибоко в ґрунт і не торкається поверхні Землі, щоб землетрус не вивів з ладу апаратуру. Датчики можуть зафіксувати найменші коливання, навіть від кроків людей, що проходять поруч.

Читайте також: Роль релігії в міжзоряних космічних мандрівках

Колеги Уайта називають ідею «божевільної за теперішніх часів», визнаючи, що дослідженням потрібно дати час. Так, Річард Обусі, фізик і президент Icarus Interstellar, заявив: «Ми схильні переоцінювати те, що можемо зробити в короткі тимчасові проміжки, але ми здебільшого недооцінюємо наші можливості в довгостроковій перспективі».

А от сам Мігель Алькубьерре, ніколи не зустрічався з доктором Уайтом, визнав, що головна перешкода полягає в тому, що «спотворюючий міхур» не може управлятися зсередини космічного корабля і не може включатися і вимикатися просто за бажанням астронавтів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button