Наука

Порушення сну знизили когнітивні функції літніх людей

Вчені дійшли висновку, що порушення сну у чоловіків старше 65 років можуть призвести до загального зниження ключових когнітивних функцій.

Image by Drazen Zigic on Freepik

Тривалість і якість сну в літньому віці змінюються не в кращу сторону. Тепер вчені показали, що це може знизити когнітивні функції і не найкращим чином вплинути на повсякденну активність

У літньому віці необхідно ретельно стежити за своїм здоров’ям, позаяк в цей період зростає ризик розвитку безлічі захворювань, що скорочують тривалість життя і, що важливо, знижують її якість. Так, поширеною проблемою серед старшого населення залишається деменція — набуте недоумство, викликане різними причинами.

Тепер дослідники дійшли висновку, що причиною зниження когнітивних функцій можуть бути також порушення сну у чоловіків старше 65 років. Вчені з Університету Фліндерса провели аналіз групи 477 літніх чоловіків і виявили у них порушення уваги і зниження швидкості обробки інформації після поганого сну.

Конкретних причин порушеного сну вчені не називають — їх може бути безліч. Однак, посилюватися проблема може поширеним серед чоловіків похилого віку сонним апное — мимовільною затримкою дихання уві сні, яка змушує людину прокидатися посеред ночі. Крім порушення сну сонне апное підвищує ризик розвитку ішемічної хвороби серця та інсульту.

За словами авторів роботи, через ці стани може бути порушена повсякденна діяльність: у людей погіршуються навички водіння, також можуть виникнути проблеми з фізичними навантаженнями, такими як садівництво і ходьба.

Стаття опублікована в Journal of Sleep Research.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button