Наука

Вчені спростували популярну гіпотезу: людський мозок не зменшився 3 000 років тому

У новій статті група антропологів з Університету Невади спростувала широко поширену думку про те, що сучасні люди зазнали еволюційного зменшення розміру мозку.

Human Brain on Science Style Background Фото від Bom Man

Команда вчених проаналізувала набір даних, який використовувала дослідницька група з торішнього дослідження (тоді було доведено, що мозок все-таки зменшився), і спростувала колишні висновки.

“Ми були вражені наслідками значного зменшення розміру мозку сучасної людини приблизно 3 000 років тому, в епоху багатьох важливих нововведень і історичних подій — поява Нового царства в Єгипті, розвиток китайської писемності, Троянська війна, виникнення цивілізації ольмеків і багато іншого, — сказав Вільмор. – Ми повторно вивчили набір даних від DeSilva et al. і виявили, що розмір людського мозку не змінився за 30 000 років і, ймовірно, навіть за 300 000 років».

У дослідженні було вивчено майже 1 000 ранніх людських останків та музейних зразків. Вчені зробили відразу кілька ключових висновків:

  • Зростання сільського господарства та складних суспільств відбувалося в різний час по всьому світу, а це означає, що повинні бути різні терміни зміни черепа, що спостерігаються у різних груп населення. Проте в наборі даних DeSilva et al. було відібрано лише 23 черепи з часових рамок, критичних для гіпотези зменшення мозку, і були об’єднані зразки з таких місць, як Англія, Китай, малі та Алжир.
  • Набір даних сильно спотворений, тому що більше половини з 987 досліджених черепів представляють тільки останні 100 років з 9,8-мільйонного проміжку часу і, отже, не дають вченим хорошого уявлення про те, наскільки розмір черепа змінювався з плином часу. .
  • Множинні гіпотези про причини зменшення розміру мозку сучасної людини потребують переоцінки, якщо людський мозок насправді не змінився в розмірах з моменту появи нашого виду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments