Земля

Посеред амазонського лісу знайшли великий археологічний комплекс

Бразильські археологи виявили великий комплекс археологічних об’єктів в Центральній Амазонії. Вчені вважають, що до прибуття європейців на цій території жило численне індіанське населення. Про це повідомив портал Amazonas Noticias.

Дослідники знайшли комплекс під час експедиції углиб Національного парку Тефе в середній течії річки Солімойнс. Протягом місяця 40 фахівців вивчали п’ять місцевих поселень доколумбової епохи. Допомагати їм зголосилися в тому числі мешканці прилеглих селищ, розташованих по берегах цього притоку Амазонки.

“Некоректно було б говорити про один пам’ятник. За нашими спостереженнями, мова йде про цілий археологічний комплекс, що складається з безлічі поселень, кожне з яких, хоч і могло мати своєю історією, було пов’язано з іншими”, – цитує Amazonas Noticias Рафаеля Лопеса, одного з учасників експедиції.

На думку фахівців, результати роботи і знайдені артефакти свідчать про те, що до того, як на територію сучасної Бразилії в 1500 році прибули португальські колонізатори, амазонські ліси заселяли і освоювали численні аборигени. В ході розкопок учені знайшли похоронні урни, керамічний посуд, насіння типових для регіону сільськогосподарських культур. Вік частині з них, за попередніми оцінками, може сягати від 2 до 3 тисяч років.

Ще одним доказом існування розвинутої цивілізації в цих місцях вчені вважають гай бразильського горіха, який йде від берега річки вглиб лісу приблизно на 400 метрів. Успішне розведення цих дерев багато в чому залежить від людського догляду, вважає археоботанік Маріана Кассіно.

“[Для зростання бразильського горіха] потрібно забезпечити достатнє освітлення, прибирати ліани, постійно очищати гай”, – пояснила вона.

Іншим свідченням розвинених знань індіанців у галузі сільського господарства дослідники вважають частинки нехарактерного для тутешніх місць перегною, які знайшли в районі розкопок.

“Можна розпізнати результати роботи людей минулого, [його] створенню і збереженню”, – уточнив Лопес.

За оцінками археологів, чисельність населення Амазонії в попередній португальському пануванню період могло доходити до 10 млн осіб. Багато з цих людей загинули після контакту з європейцями.

“Починаючи з XVII століття, коли в Амазонію прийшли португальці і почався процес колонізації, тут з’явилося рабство, почалися міжусобиці і епідемії. Зі скороченням корінного населення [освоєну ним територію] зайняв ліс. В результаті в описах мандрівників ХІХ століття цей регіон постає як неосвоєний”, – згадує вчений.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button