Земля

Аналіз браслетів матері великого фараона довів зв’язки древніх греків і єгиптян

Аналіз показав, що срібло в браслетах давньоєгипетської знаті родом з Греції. Нове дослідження допомогло вченим більше дізнатися про торговельні мережі Старого Королівства.

Аналіз браслетів, які археологи знайшли в могилі давньоєгипетської цариці Хетефер I надав вченим нову інформацію про торговельні мережі, які колись пов’язували Старе Королівство з Грецією. Хетефера I була матір’ю фараона Хуфу, який замовив будівництво Великої піраміди Гізи.

Проаналізувавши зразки з ювелірних виробів, міжнародна команда археологів визначила, що браслети містять мідь, золото і свинець. Згідно з дослідженням, також браслети були інкрустовані напівдорогоцінними і дорогоцінними каменями — бірюзою, лазуритом і сердоліком. Використання цих мінералів характерно для давньоєгипетських ювелірних виробів. Однак прикраси Хатефери I відрізнялися від інших. У них знайшли сліди срібла, незважаючи на те, що в 2600 році до н.е. в Стародавньому Єгипті не було відомих місцевих джерел дорогоцінного металу (саме тоді виготовили прикраси).

Вчені вивчили співвідношення ізотопів металу. Аналіз показав, що матеріали були здобули на рудниках Кіклад — групі грецьких островів в Егейському морі. Частина срібла родом з Лавріону, міста на півдні Греції. Як відзначили вчені, це перше свідчення торгівлі між Єгиптом і Грецією. Результати досліджені опубліковані в червневому номері Journal of Archaeological Science: Reports.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button