Земля

Потепління веде Африку до голоду

Голод загрожує 45 мільйонам людей, які проживають у країнах на півдні Африки, повідомляє південноафриканська радіостанція Ес-ей-бі-сі з посиланням на новітні підрахунки фахівців з Всесвітньої продовольчої програми (WFP).

Посуха і повені, які вразили в останні роки країни Південної Африки і змінювали один одного, призвели до того, що небезпека початку масового голоду є реальною. До цього слід додати і нинішні економічні труднощі, які лише погіршують становище широких кіл населення країн цієї частини Африки.

З 2015 року південь африканського континенту зіткнувся з цілою низкою природних аномалій. Один з феноменів – відсутність традиційних для цього регіону злив в сезон дощів – мав найбільші негативні наслідки, в першу чергу, для аграрного сектора. Відсутність опадів вже п’ятий рік поспіль супроводжується небувалою посухою і прискореним зростанням середньодобових температур. Результатом цього став нинішня важка криза сільського господарства у всіх 16 державах півдня континенту.

Зараз найбільш постраждалі від посухи країни змушені розраховувати на міжнародну допомогу. Так, WFP, яка є організацією в системі ООН, розробила заходи з надання в поточному році допомоги продуктами 8,3 мільйона осіб в Зімбабве, Мозамбіку, Намібії, Лесото, Малаві та Мадагаскарі.

Особливо важка ситуація склалася в Зімбабве, де 8 мільйонів осіб, або половина населення країни перебувають на межі голоду. З минулої осені в Зімбабве створилася стійка нестача на внутрішньому ринку основних продуктів, включаючи кукурудзу, рослинну олію, молочні товари. Неможливо купити борошно, відсутні ліки, відчувається брак палива, електроенергію відключають до 18 годин у добу.

Все це супроводжується швидким зростанням цін і знеціненням національної валюти. У безпосередній зоні ризику початку масового голоду знаходяться також Замбія, Намібія і Лесото.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button