Наука

Вчені попередили про смертельну небезпеку прийому душу більше 15 хвилин

Наукові співробітники Європейського агентства з безпеки і гігієни праці заявили про те, що в прийомі гарячого душу на протязі більш ніж 15 хвилин чатує смертельна небезпека. За словами вчених, вся справа – в кисневому голодуванні і ризику подальшої непритомності.

Висновки вчених особливо актуальні в зимовий час, коли нерідко люди довго стоять під душем, щоб зігрітися. Але дослідники попередили: тривале вдихання водяної пари – більше чверті години – поряд з відсутністю припливу кисню до мозку призводить до того, що людина не помічає ознак наближення непритомного стану та подальшої задухи.

Вчені також зазначили: з-за встановлених у ванних кімнатах обігрівачах в рази підвищується споживання кисню, особливо коли в приміщенні закриті двері і вікна. У зв’язку з цим конденсована водяна пара збільшує ризик смерті людини через нагромадження вуглекислого газу.

Для того щоб уникнути вищеописаних наслідків, фахівці рекомендують не приймати гарячий душ довше, ніж 15 хвилин. Крім того, важливо, щоб встановлена у ванній кімнаті витяжка працювала належним чином. Родичам ж необхідно стежити за тими своїми близькими, які є любителями тривалих водних процедур.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button