Земля

Потепління клімату в довгостроковій перспективі буде значним

Нове дослідження, проведене вченими NASA, показало, що глобальне потепління триватиме. Його темпи у цьому столітті будуть такими, як і прогнозувалося раніше, незважаючи на тимчасове сповільнення підвищення температури.

Висновки базуються на новому і більш деталізованому обчисленні чутливості клімату нашої планети з урахуванням таких факторів, як викиди парникових газів. Більш того, кліматолог Дрю Шінделл припускає, що на Землі буде теплішати на 20 % швидше, ніж показали минулі розрахунки, засновані на спостереженнях за змінами температури за останні 150 років.

Потепління клімату в довгостроковій перспективі буде значним

З 1951 року середня температура повітря росла на 0,12 градуса кожні 10 років. Однак з 1998 року цей показник склав 0,09 градуса в декаду. При цьому викиди вуглекислого газу продовжують збільшуватися з такою ж швидкістю, як і до 1998 року.

Читайте також: Через 5 років на Землі розпочнеться різке потепління?

Автори деяких недавніх досліджень, що прийняли до уваги уповільнення зростання температури, дійшли висновку, що парникові гази не так сильно впливають на зміни клімату, як вважалося до цього.

Щоб точно підрахувати зміни клімату, вчені обчислюють зміни глобальної приповерхневої температури атмосфери з урахуванням збільшення викидів вуглекислого газу (близько 1 % на рік) до тих пір, поки загальна кількість СО2 в атмосфері не збільшиться вдвічі. Попередні дослідження показали, що зміни складуть від 1 до 1,4 градуса в десятиліття. Однак розрахунки NASA демонструють, що цей показник складе 1,7 градуса, а мінімальні зміни не можуть бути менше 1,3 градуса.

Читайте також: Світовий океан сприяє глобальному потеплінню

Дослідження NASA ще точніше й тому, що в попередніх роботах не бралася до уваги важлива роль Північної півкулі для зміни клімату. Раніше вважалося, що вплив викидів аерозолів на клімат однаковий на всій планеті. Однак більш промислово розвинена Північна півкуля робить на нашу планету і більше згубний вплив.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments