Земля

Матеріал, що вбирає кисень допоможе дихати під водою

Данські дослідники розробили чудо-матеріал, який здатний поглинати і зберігати величезну кількість кисню, при необхідності вивільняючи його при нагріванні. Кристалічний матеріал настільки хороший при зв’язуванні газу, що одного відра достатньо, щоб зібрати з кімнати весь кисень. Вчені сподіваються, що одного разу він зможе допомогти пацієнтам, що зазнають проблеми з диханням, а також дозволить аквалангістам дихати під водою без необхідності тягти на собі важкі балони.

foto_cikavosti_02.10.2014-026_resized

 

Використавши кобальт як основний інгредієнт, дослідники з Університету Південної Данії створили матеріал, який захоплює кисень в концентрації в 160 разів більшої, ніж повітря, яким ми дихаємо. Матеріал може зберігати кисень і виділяти його в разі потреби. Для цього його потрібно лише трохи підігріти.

Читайте також: Паливо майбутнього будуть робити з води за допомогою сонячного світла

“Ми можемо використовувати його, щоб зв’язати, зберігати і транспортувати кисень – як твердий штучний гемоглобін, – сказала професор Крістіна Маккензі з Університету Південної Данії. – Цікаво також, що матеріал може поглинати і виділяти кисень без втрати своїх властивостей”.

Професор Маккензі порівняла процес поглинання кисню із зануренням губки в воду, її віджиманням і повторним зануренням. Враховуючи його можливості щодо зв’язування, матеріал може зберігатися в невеликому контейнері і навіть працювати під водою, пише Mail Online. Відкриття означає, що пацієнти, які мають проблеми з легенями, або аквалангісти, зможуть використовувати матеріал, щоб дихати.

Команда в даний час експериментує зі світлом, щоб з’ясувати, чи можливо під його впливом викликати вивільнення кисню. Дослідники сподіваються, що цей процес можна буде використовувати, як штучний аналог фотосинтезу.

Натхнення: fedpost.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button