Земля

У ПАР знайшли новий мінерал, прихований всередині алмазу

Під час видобутку дорогоцінних каменів в ПАР був виявлений новий мінерал. Вчені добули його з алмазу і підрахували, що він утворився в 170 км під поверхнею Землі.

Вчені виявили незвичайний алмаз в «трубі Кофіфонтейна», регіоні вулканічної активності Південно-Африканської Республіки. В одному з цих дорогоцінних каменів геологи знайшли темно-зелений непрозорий мінерал, який, за їх оцінками, був народжений на глибині 170 кілометрів. Вони назвали знахідку «гольдшмідтитом» на честь «батька геохімії» Віктора Моріца Гольдшмідта.

Нова речовина може вказувати на невідомі раніше хімічні реакції, що розгортаються в глибинах мантії між земною корою і зовнішнім ядром. Автори дослідження відзначають, що камінь має цікавий склад. Вони спостерігали високі концентрації ніобію, калію і рідкісноземельних елементів лантану і церію, в той час як у надрах Землі переважають магній і залізо. Дивний мінерал в даний час знаходиться в Королівському музеї Онтаріо в Торонто. Його подальше вивчення дасть трохи інформації про процеси, які впливають на утворення алмазів під глибокими шарами землі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть