Всесвіт

Потужний спалах на зірці, схожої на Сонце, міг би зруйнувати Землю

Спостерігаючи за жовтим карликом EK Draconis, розташованим на відстані 110,71 світлових років від Сонячної системи, міжнародна група астрономів на чолі з доктором Косуке Натяката стала свідком потужного викиду корональної маси, тобто сонячної бурі. Вона перевершила за масштабами все, що дослідники коли-небудь бачили в нашій Сонячній системі.

Вчені досліджували зоряне явище, відоме як “викид корональної маси”(CME). Ці викиди, які регулярно відбуваються і з нашим Сонцем, часто супроводжують зоряний спалах (або раптовий і яскравий сплеск випромінювання). У цей момент в космосі виявляються цілі хмари надзвичайно гарячих заряджених частинок з високими швидкостями. Земля захищена від заряджених частинок магнітним полем, але CME може завдати значної шкоди, якщо зіткнеться з планетою лоб в лоб.

Якби таке виверження відбулося на нашому Сонці, воно могло б зруйнувати атмосферу Землі і знищити все живе. Хоча результати спостережень і вказують на те, що воно має схильність до таких сильних екстремальних явищ, астрономи також припускають, що надспалахи, ймовірно, рідкісні для зірок такого віку.

“Такого роду викид великої маси теоретично може статися і на нашому Сонці. Це спостереження має допомогти нам краще зрозуміти, як подібні події могли б вплинути на Землю і навіть Марс протягом мільярдів років», — вважає Юта Ноцу, співробітник лабораторії фізики атмосфери і космосу університету Боулдера.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button