Всесвіт

Астрономи визначили хімічний склад найближчого зоряного потоку

Астрономи визначили хімічний склад найближчого зоряного потоку, відомого як Риби-Ерідано. Дослідження вчених з Техаського університету опубліковано на arXiv.org.

Зоряні потоки — це довгі тонкі скупчення зірок, витягнуті в одну лінію і обертаються навколо галактик, які створюються розтягуючу дією приливних сил. Для астрономів спостереження за цими структурами може мати велике значення — з їх допомогою можна перевірити різні моделі формування галактик.

Риби-Ерідано — скупчення південної півкулі, що знаходиться на відстані 420 світлових років від диска Чумацького Шляху. Воно являє собою потік циліндричної форми з майже 1400 ідентифікованих зірок, розподілених на відстані близько 2300 світлових років. Із-за відносної близькості і розміру скупчення розцінюється як лабораторія для вивчення зореутворення і перевірки теорій хімічної та динамічної еволюції зоряних систем.

Спектрографічні спостереження за допомогою телескопа LAMOST показали, що зоряний потік має близьку до Сонця металічність [Fe/H] близько -0,03 з розкидом металічности близько 0,07. Він має дисперсії достатку, які перевищують типові невизначеності для багатьох елементів. Однак потік не показує значних градієнтів вмісту своєї головної осі, за винятком вмісту кремнію до заліза [Si/Fe].

На основі цих даних астрономи розрахували вік потоку — він становить близько 120 млн років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button