Земля

Рівні метану в атмосфері “ростуть з небезпечною швидкістю”

За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA), рівні метану в атмосфері «ростуть з небезпечною швидкістю». Причиною екстремального зростання може бути глобальне потепління.

Метан є небезпечним парниковим газом. Він надходить в атмосферу, як природними способами, наприклад, від водно-болотних угідь, так і з антропогенних джерел, наприклад, тваринництва.

У новому дослідженні команда виявила, що вміст метану в атмосфері перевищив 1900 частин на мільярд (ppb), що в три рази перевищує рівні, що спостерігалися до промислової революції.

Ця “похмура нова віха” може бути пов’язана з глобальним потеплінням, що викликає збільшення площі водно-болотних угідь, які потім виробляють більш високі рівні метану.

Зростання метану почало сповільнюватися в 2000 році, але в 2007 році відбувся «таємничий сплеск», який змусив дослідників занепокоїтися.

Вуглець має два стабільних ізотопи-вуглець-12 і вуглець-13. Метан, вироблений мікробами, які споживали вуглець у водно-болотних угіддях або в кишечнику корови, містить менше ізотопу вуглець-13, ніж метан від викопного палива. Вивчивши метан з атмосфери і той, що був “замкнений” у крижаних кернах, вчені виявили, що протягом двох століть після початку промислової революції кількість метану, що містить вуглець-13, збільшувалася, але в 2007 році ситуація змінилася на протилежну.

Дослідники пов’язують це зі збільшенням мікробних джерел метану за останні 15 років, які можуть бути отримані від худоби або більш продуктивних водно-болотних угідь.

Виходить система з позитивним зворотним зв’язком: чим більше метану в атмосфері, тим — тепліше, і тим більше метану виробляють земні екосистеми. Автори роботи відзначають, що людству потрібно терміново зрозуміти, як скоротити антропогенні джерела метану.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button