Всесвіт

Повторний аналіз даних Keppler допоміг знайти ще 17 кандидатів в екзопланети

Повторний аналіз даних телескопа Keppler допоміг знайти ще 17 кандидатів в екзопланети. У їх числі — кам’яниста суперземля, яка знаходиться в зоні населеності своєї зірки. Про це йдеться в дослідженні вчених з Університету Британської Колумбії, опублікованому в журналі The Astronomical Journal.

Keppler був запущений в березні 2009 року і спочатку використовувався для спостереження за галактиками в сузір’ї Лебедя. Проте вже до 2010 року телескоп виявив 3,5 тис. кандидатів в екзопланети, 2,6 тис. з яких дійсно виявилися ними.

В кінці жовтня НАСА прийняло рішення припинити місію космічного телескопа «Кеплер» і вимкнути пристрій.

Тепер дослідники провели повторний аналіз величезного архіву даних, зібраних телескопом за 10 років роботи. За допомогою програми для аналізу подій транзитів серед близько 200 тис. зірок вони виявленні 17 нових кандидатів в екзопланети.

Серед усіх кандидатів найцікавішим є KIC-7340288 b — ймовірно, кам’яниста суперземля, яка обертається на відстані близько 0,44 астрономічних одиниці від червоного карлика, маса якої приблизно в два рази менше Сонця. Об’єкт знаходиться в зоні населеності — подальші спостереження за об’єктами дозволять уточнити його точні характеристики і склад.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»