Здоров'я

Вчені розповіли, чому літні чоловіки вмирають від коронавіруса найчастіше

Коронавірус знаходиться на порозі глобальної пандемії. Експерти говорять, що якщо це станеться, літні чоловіки піддаються найбільшому ризику серйозних захворювань і смерті.


Чоловіки помирають від коронавіруса в два рази частіше, ніж жінки. Рівень смертності серед чоловіків в Китаї становить 2,8%, у порівнянні з 1,7% серед жінок, згідно зі звітом, опублікованого минулого тижня Китайським центром з контролю і профілактики захворювань.

Національна комісія охорони здоров’я Китаю повідомила, що 80% людей, померлих від коронавіруса в Китаї — старше 60 років. Дослідження в The Lancet показало, що середній вік серед громадян Китаю, у кого розвинулась пневмонія в результаті коронавіруса — 55 років.

Лікар Лона Моді, начальник відділу геріатричної та паліативної медицини Медичної школи Мічиганського університету (США):

«Ми знаємо, що літні люди сприйнятливі до інфекцій в цілому, і вірусів, зокрема. Імунна система стає з віком менш сильною».

У чоловіків слабший імунітет

«Жінки краще реагують на інфекційні захворювання, ніж чоловіки, про це можна судити по вірусу грипу. Зате вони більше сприйнятливі до аутоімунних захворювань, такі як вовчак і ревматоїдний артрит, ніж чоловіки — чотири з п’яти осіб з аутоімунними захворюваннями — жінки»,
пише видання MedicalXpress.

Та різниця виходить за межі біології та способу життя, це може вплинути на ризик смертельного результату. Дослідження показали, що чоловіки в Китаї курять частіше, ніж жінки — половини китайських чоловіків, які палять, у порівнянні з приблизно 3% жінок. Виявляється, куріння активує рецептор ACE-2, використовуваний коронавірусом для зараження клітин людини.

Натхнення: www.medikforum.ru

Кнопка «Наверх»