Всесвіт

У нашій галактиці може існувати розвинута позаземна цивілізація

Дослідники доповнили рівняння Дрейка і прийшли до висновку, що в межах Чумацького шляху може існувати як мінімум одна позаземна цивілізація, здатна встановити контакт з нами.


Суперечки про існування позаземного розуму не вщухають у науковому співтоваристві ні на мить. Найчастіше розглядають сценарії на основі рівняння Дрейка. Це формула, призначена для визначення кількості інопланетних цивілізацій Чумацького шляху, з якими люди можуть «познайомитися». Виглядає вона так: N = R х fp х ne х fl х fi х fc х L, де N — це кількість розумних цивілізацій, готових до вступу в контакт. Всього виходить десять позаземних цивілізацій, здатних вийти на зв’язок з нами.

Але чому ж вони мовчать? Це питання визвало парадокс Фермі, яке звертає увагу на відсутність слідів високорозвинених інопланетних цивілізації, хоча вони могли сформуватися в різних куточках Всесвіту, за мільярди років після Великого вибуху. Зараз американські вчені доповнили рівняння Дрейка, бажаючи «примирити» його з парадоксом Фермі.

Хорхе Соріано (Jorge Soriano) і його колеги роблять акцент на тому, що далеко не всі планети придатні для життя, крім того, тривалість існування цивілізацій можуть обмежувати галактичні катаклізми, такі як вибухи наднових. У цьому випадку гамма-промені здатні «стерилізувати» планету. Дослідники доповнили рівняння Дрейка двома параметрами: відсоток розвинених цивілізації, у яких вже є засоби міжзоряного зв’язку, і період існування цих цивілізацій. Ці параметри побічно зачіпає і базове рівняння Дрейка.

Нові висновки одночасно оптимістичні та не дуже: розвинені і готові на контакт з нами цивілізації, напевно, є, але їх мало. Частка останніх із загальної кількості позаземних цивілізацій становить лише 0,5%. На дистанції, порівнянної з радіусом диска галактики, знаходиться щонайменше одна інопланетна цивілізація, у якій є доступні для комунікації з землянами засоби зв’язку. А існувати така цивілізація, згідно з висновками, може до 300 тис. років. Тобто в теорії у неї вистачить часу, щоб заявити про своє існування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button