Здоров'я

Нова небезпека селфі? Спалахи камери можуть викликати несподівані побічні ефекти

Захоплення селфі може мати небажані побічні ефекти, принаймні, подібне сталося з одним з підлітків. Згідно з доповіддю канадських лікарів, після того як підліток зробив селфі, активність його мозкових хвиль змінилася, і вони почали нагадувати ті, які бувають у людини під час епілептичного нападу.

Лікарі, які лікували підлітка, називають це явище «селфі-епілепсією», згідно зі звітом, який був опублікований в лютому.

Селфи-епілепсія

Дівчинка-підліток раніше вже страждала від епілепсії. Активність мозку, що нагадує ту, яка у неї була під час припадку, була виявлена лікарями, коли дівчинка перебувала під їхнім контролем у лабораторії протягом трьох днів. У доповіді говориться, що під час обстеження підлітка підключили до електроенцефалограми. Крім того, всі дослідження було записано на відео.

Хоча в лабораторії у дівчинки не траплялося припадків, проте лікарі помітили два незвичайних сплески активності її мозку. Після перегляду відео з’ясувалося, що, перш ніж була зареєстрована така активність, пацієнтка використала свій iPhone, щоб зробити селфі. При цьому вона користувалася спалахом, а також функцією, що дозволяє зменшити ефект червоних очей. Зменшення ефекту червоних очей відбувається завдяки пульсуючим спалахам світла, що випромінює камера, перш ніж зробити фото.

Світлочутливість

Попередній випадок нападу у дівчини стався в школі танців, і лікарі підозрювали, що він був викликаний світлом софітів. Дівчина також розповіла лікарям про те, що її руки і верхня частина тіла починають мимовільно смикатися, коли вона бачить, наприклад, сонячне світло, що пробивається крізь дерева, або його відблиск на автомобілі. Також вона розповіла, що подібні епізоди іноді траплялися в школі. Лікарі прийшли до висновку, що таким чином у дівчини, імовірно, проявляється світлочутливість до селфі. Згідно зі звітом лікарів дівчини, одним з типів епілепсії є світлочутливість, яку провокують мерехтливі вогні. Світлочутлива епілепсія — це добре вивчене явище, хоча воно стосується лише невеликого відсотку людей, які страждають від цієї хвороби в цілому.

Тригери

Епілептичні припадки вперше були описані в кінці 1800-х років. У цьому випадку їх викликав яскраве сонячне світло. З тих пір були визначені інші тригери, в тому числі відео-ігри. В 1997 році навіть з’явилися повідомлення про японців, у яких напади були викликані телешоу «Покемон».

У доповіді про цей новий випадок автори зазначають, що вони спостерігали лише в одного пацієнта, а значить, необхідні подальші дослідження, щоб підтвердити, чи можуть селфі стати тригером для людей з фоточутливою епілепсію.

Однак лікарів не здивувало, що селфі може спровокувати схожу на судоми активність в головному мозку, зокрема, якщо пацієнт страждає від світлочутливості.

Будь-який тип мерехтіння, включаючи відеоігри, софіти і спалахи фотокамери, може спровокувати напад у людини зі світлочутливістю. Однак у випадку з дівчинкою-підлітком селфі не викликає напади як такі, а відбувається зміна хвильової активності мозку.

Натхнення: fb.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button