Здоров'я

Правда про те, що впливає на стан зубів

Майже кожен стикався з таким явищем, як карієс. Здається, про карієс все відомо, і люди впевнені в тому, що точно знають причини виникнення проблем із зубами. Однак і в цьому питанні існує як правда, так і міфи.

Почнемо з того, що вживання солодкого – не головна причина появи карієсу. Єдине, що впливає на стан зубів – це не вживання солодкого, а тривалість перебування його на зубах тому що вуглеводи – це добре середовище для бактерій. Таким чином, важливо не їсти солодке на ніч, не їсти солодке в перервах між прийомами їжі, уникати вживання карамелі та ірису, використовувати жуйку. Тоді Ваші зуби не постраждають від солодкого.

Також помилкою є і думка, що у дітей не може бути карієсу. Як і корінні, молочні зуби можуть страждати від карієсу. Це означає, що стежити за станом зубів потрібно привчати дитину з раннього віку, а також регулярно відвідувати дитячого стоматолога.

Дивно, але від якості зубної пасти теж дещо залежить. Дорога паста краще піклується про зуби. Разом з тим потрібно звертати увагу на те, щоб до складу зубної пасти входив кальцій.

Скільки б ми не чули про шкоду жувальної гумки, однак те, що вона захищає зуби від карієсу, – правда. Таким чином, якщо жувати гумку довше п’ятнадцяти хвилин, ніякої шкоди організму це не принесе, навпаки.

Всупереч розхожій думці, яблука зовсім не корисні для зубів, бо як кисле шкодить їм в тій же мірі, що і солодке. Кислота завдає нищівного удару по емалі, і надалі це призводить, само собою, до карієсу.

Варто знати, що карієс також є спадковим захворюванням. Разом з цим спадковість впливає на появу зубів мудрості, кількість зубів, прикус та інше.

Чутливість зубів не пов’язана з карієсом і не сповіщає про появу такого. Причин підвищеної чутливості зубів достатньо (від тріщин до рецесії ясен.)

На жаль, шліфування і сточування зубів дійсно можуть призвести до появи карієсу. Дане втручання сильно впливає на зуби, проте буває, що без нього не обійтися: наприклад, установка коронок вимагає цих процедур.

Один з найбільш поширених міфів – це твердження, ніби зуби потрібно чистити після кожного прийому їжі. Це не так! Зуби потрібно чистити двічі на день – не більше і не менше. Що потрібно робити після їжі полоскати рот водою або ополіскувачем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button