Здоров'я

В Україні існують комарі, здатні переносити вірус Зіку

Згідно інформації, наданої Міністерством охорони Здоров’я, в Україні існує 53 види комах з сімейства Aedes, які можуть стати переносниками лихоманки Зіку.

07bca17f2f78de1d58d5bc569fa36816

За словами провідних наукових працівників, експертам ще належить з’ясувати, наскільки небезпечними ці комарі є для людини. Дослідники стверджують, що по всьому світу фіксується безліч комах, які мають властивість передавати інфекційні захворювання людей. Однак, серйозну небезпеку з 53 комарів становлять лише 5. На сьогоднішній день медики проводять додаткові комплекси спостережень, головною метою яких є вивчення методів поширення лихоманки Зіку територіями різних країн.

Любов Некрасова, керівник «Українського центру з моніторингу та контролю захворювань» повідомила, що для своєчасного визначення недуги в державі діють три медичних заклади, це Інститут епідеміології, Протичумний інститут імені Мечникова, розташований в місті Одеса, і Український центр з моніторингу і контролю захворювань Моз України.

Некрасова уточнила, що панікувати громадянам не потрібно, оскільки зараз Всесвітня Організація охорони Здоров’я займається вирішенням проблем, розробляє протокол і алгоритм дій. Нагадаємо, що вперше вірус Зіку діагностували в Африці у мавп, після чого захворювання стало передаватися і людям. Згідно інформації, наданої ВООЗ, в регіонах Латинської і Центральної Америки протягом наступного року лихоманкою Зіку можуть захворіти від 3 до 4 мільйонів осіб.

1 лютого Всесвітня Організація охорони Здоров’я назвала спалах хвороби, викликаної вірусом Зіку, надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button