Авто

Правильне зберігання автомобільної гуми без дисків

Двічі на рік автомобілі «перевзуватися», і перед їх власниками встає питання: «Як правильно зберігати гуму?» Шини не люблять впливу сонячних променів, ультрафіолету, вологи і різких перепадів температур. До того ж вони схильні до деформації. Загалом, це тендітні вироби, що вимагають особливого підходу. Тому зберігання гуми без дисків стає дуже непростим завданням для багатьох автолюбителів.

23-02-15-foto-600x413-1

Крок перший: вибір відповідного місця

Де буде зберігатися гума? Це перше питання, на яке повинен собі відповісти власник авто. Насправді тут не все так просто, як здається на перший погляд. Зберігання гуми може стати великою проблемою при відсутності відповідного місця. У приміщенні повинна бути відносно постійна температура, різкі перепади згубні для шин. Оптимально, коли в приміщенні від +10 ° C до +25 ° C. Верхня планка – +35 ° C.

Ще один важливий параметр – вологість. Оптимальний рівень – близько 60%. Якщо шини будуть знаходитися в сирому приміщенні, від такого впливу вони втратять еластичність. Пересушувати теж небажано, тому що гума може розтріскатися.

Також приміщення має захищати від дії ультрафіолету і добре провітрюватися.

Оптимальні місця для розміщення гуми: опалювальний гараж, комора в квартирі чи будинку.

Терпимо: засклений балкон, підвал. В обох приміщеннях необхідно контролювати температурний режим і рівень вологості. Підвал необхідно буде регулярно провітрювати. Зберігати можна також на горищах і в сараях.

Тривале зберігання гуми небажано на незаскленому балконі або під вуличним навісом.

Помітити шини

Перед зняттям обов’язково потрібно вказати, де “взуття” від кожного колеса. Можна використовувати маркування за першими літерами: ЛП – ліве переднє, ЛЗ – ліве заднє. При черговій зміні гуми доведеться враховувати, де стояли шини, і повернути їх на місце або поміняти місцями. Коли вони позначені, зробити це набагато простіше.

Попередній догляд

Перш ніж залишити шини на довгий час у спокої, потрібно їх піддати невеликої обробці. Завдяки нескладним операціям через півроку гума все ще буде як новенькая.

  • Помити. Не можна покришки залишати брудними. Їх потрібно очистити від пилу, нафтопродуктів, видалити всі камені з протекторів і т.д.
  • Висушити. Не можна складати шини сирими. Зайва волога шкодить виробам.
  • Обробити гуму консервуючими складниками. Вони захистять матеріал від передчасного старіння. Наносити хімію потрібно чітко по інструкції, при недотриманні рекомендацій виробника можна пошкодити шини.

Як скласти

Існує тільки одна рекомендація щодо того, як зберігати гуму без дисків. Шини повинні стояти вертикально, поруч одна з одною. Тільки в цьому випадку можна уникнути деформації. Оптимально, якщо буде використовуватися напівкругла поверхня: це дозволить ідеально зберегти форму. Якщо шини будуть стояти на рівній полиці або підлозі, їх потрібно буде періодично перевертати.

Зараз розглянемо, як зберігати гуму без дисків не рекомендується. Небажано розміщувати гуму на тросах, куточках, швелерах і т.п., так як буде тільки кілька точок опори, що призведе до нерівномірного розподілу навантаження і, як наслідок, деформації.

Якщо підвісити на гаки, то порушиться геометрія покришки: вона стане витягнутою.

Якщо скласти стопкою одна на одну, то нижні шини можуть дещо сплюснутися. Згодом їх буде важко встановлювати. Особливо це актуально для тонкої гуми.

23-02-15-foto-600x450-1

Загальні умови зберігання

Важливо дотримуватися ще ряд умов, щоб уникнути появи проблем. Отже, як зберігати гуму, щоб уникнути передчасного старіння:

  • Не можна тримати шини на вологій або промерзлій поверхні – тільки на сухій чистій підлозі або полиці.
  • Неприпустимий тривалий контакт з бензином, дизельним паливом, іншими нафтопродуктами.
  • Не рекомендується розташовувати покришки біля радіаторів опалення та інших джерел тепла, а також поблизу вогню і джерел іскор, наприклад, працюючого зварювального апарату.
  • Уникати впливу хімікатів, фарб, лаків і розчинників. Всі агресивні речовини бажано тримати в іншому приміщенні або на значній відстані.
  • У приміщенні не повинно бути підвищеного озонування.

Спірне питання про поліетилен

Цей пункт для тих, хто не знає, як зберігати гуму без дисків на балконі. Хтось наполегливо рекомендує загортати шини в темні пакети, хтось твердить про шкоду поліетилену. Насправді відповідь проста. Шкідливий не стільки сам целофан, скільки конденсат, що утворюється на його внутрішній поверхні. Щоб уникнути появи вологи в пакеті, потрібно закривати його нещільно, щоб могло циркулювати повітря.

Темний поліетилен може стати непоганим помічником при зберіганні гуми на балконі: він вбереже покришки від дії ультрафіолету. Якщо шини лежать в темному і сухому приміщенні, то пакети не потрібні.

В даний час продаються спеціальні чохли, які можна використовувати замість поліетилену. Вийде трохи дорожче, але така «обгортка» довговічніша, і умови зберігання будуть дотримані. Чохли виготовляються з щільних темних матеріалів, що не пропускають сонячне світло, але при цьому «дихаючі». У цьому випадку конденсат не з’явиться.

Як зберігати шини для зимових доріг?

Зимова гума без дисків вимагає особливого підходу. В першу чергу це стосується температурного режиму. Вона повинна перебувати в прохолодному місці, тому кожен тип шин слід зберігати в умовах, наближених до умов експлуатації. Тому її потрібно не тільки оберігати від сонячних променів, але і від перегрівання. Їзда по льоду вимагає від гуми великої м’якості, а при нагріванні вона дерев’яніє. “Дубова” покришка не зможе забезпечити якісного зчеплення з поверхнею.

Чи є сенс здати гуму в спеціалізований склад?

Якщо зовсім нікуди помістити покришки, то можна звернутися в спеціалізовані сховища. У великих містах багато таких сервісів. Зазвичай тут знають, як правильно зберігати гуму. Але краще не полінуватися і самостійно оглянути приміщення, де будуть лежати шини, дізнатися, чи є необхідне обладнання: напівкруглі полиці, стійки, гаки і т. д. Добре б ще перевірити відповідність заявлених режимів вологості і температури реальним показникам.

Також потрібно уважно вивчити договір, подивитися, які гарантії дає склад, що буде зроблено у випадку втрати або псування майна. Не варто довіряти тим фірмам, які не забезпечують збереження шин або працюють без договору, а просто по чеку.

На цьому можна завершити керівництво про те, як зберігати гуму без дисків. Нічого складного тут немає, якщо знайти відповідне приміщення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button