Технології

Представлений робот для вивчення прямої кишки (відео)

Замість існуючих зондів запропоновано використовувати мініатюрні роботизовані механізми.

Advanced Medical Technologies Lab / University of Colorado

Американські фахівці з Лабораторії передових медичних технологій Університету Колорадо запропонували новий метод проведення обстежень кишечника. Для колоноскопії замість зонда, який використовується зараз, розроблений мініатюрний робот Endoculus.

Самохідний колоноскоп має компактні розміри (всього 3 см в ширину, 2,3 см у висоту і 6 см в довжину), але при цьому оснащений всім необхідним обладнанням для проведення обстеження. У передній частині Endoculus встановлені відеокамера, два світлодіоди, що підсвічують її, порти для підведення повітря і води і окремий порт для установки необхідного ендоскопічного обладнання.

Advanced Medical Technologies Lab / University of Colorado

Як відзначають автори розробки, робот може пересуватися в товстій кишці зі швидкістю 40 мм / сек, а при необхідності встановлені на Endoculus щипці і петлі можуть брати зразки для біопсії. Поки управління роботом здійснюється по дроту, але в перспективі механізм може стати повністю автономним. Для пересування в кишечнику використовуються гусеничні приводи, розташовані з боків — кожна «гусениця» має дві точки контакту зі слизовою, а в рух «гусениці» наводяться парою моторів через складну систему черв’ячних передач, надрукованих на 3D-принтері.

Випробування Endoculus пройшли на кишечнику свині. Усередині живого організму виникли складності, оскільки кишка свині вдвічі менша, ніж у людини, тому робот може застрявати, але на кишечнику, штучно збільшеному до розмірів кишки людини, ніяких проблем з пересуванням не відзначено. При цьому Endoculus не пошкоджує слизову оболонку і не завдає шкоди організму.

Результати роботи американських вчених, опубліковані в IEEE Xplore, повинні лягти в основу подальших розробок у цій галузі. Про перспективи застосування роботів в колоноскопії при обстеженні людей поки не повідомляється.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»