Поради

Представники українських ритейлерів та маркетплейсів розповіли про зростання цін на техніку в 2023 році й інші виклики, з якими доведеться зіткнутися ринку

Український бізнес продовжує працювати, незважаючи на складнощі та виклики, спровоковані війною, що розпочалася в Україні на початку 2022 року внаслідок широкомасштабного вторгнення війська РФ.

І 2023 рік навряд чи буде легшим. Проте провідні українські ритейлери та маркетплейси не планують залишати країну, а відновлюють зруйновані магазини, релокують склади та офіси в безпечніші регіони, шукають нові шляхи для налагодження нормальної роботи й розвитку.

І їх невпинна праця дає свої результати – як можна дізнатися з матеріалу galychyna.if.ua, завдяки створенню цікавих пропозицій та наданню знижок магазини вже наприкінці 2022 року змогли підвищити продажі в деяких групах товарів. В подальшому цей спосіб привернення уваги покупців буде використовуватися активніше, адже зараз українці цінують як ніколи можливість зекономити кошти.

Що чекає на онлайн-торгівлю в 2023 році: збільшення кількості покупців, здорожчання товарів, зміни споживчих переваг

В поточному році експерти прогнозують збільшення кількості онлайн-замовлень. Ритейлери робитимуть акцент на розвитку інтернет-представництв через можливість зменшити витрати на утримання магазину, організувати безпечну роботу персоналу. Покупці ж надаватимуть перевагу онлайн-замовленням, оцінивши такі переваги, як великий асортимент, економія часу і ресурсів під час пошуку товару, безпека, можливість зекономити.

Як можна прочитати в матеріалі DSNews, українці ще до початку війни почали цікавитися знижками та шукати вигідні пропозиції, в 2022 році тенденція укріпилася. Тому зараз чекають зростання кількості замовлень на 30-35% порівняно з 2021-2022 роками. І гарний прибуток матимуть ті магазини, що зможуть регулярно радувати покупців акціями, приваблюючи нових клієнтів та підвищуючи лояльність постійних покупців.

Статистика демонструє, що один промокод на велику знижку чи безкоштовну доставку товару може збільшити продажі на 20-25%, а регулярний запуск акційних рекламних кампаній позитивно впливає на пізнаваність бренду, репутацію магазину. І 2023 рік принесе збільшення кількості вигідних пропозицій на 40-50%. Ритейлери створюватимуть їх не лише для великих розпродажів, але будуть використовувати будь-які інформаційні приводи, креативно обігруючи досягнення ЗСУ на полі бою, різні позитивні події в ході війни.

Що стосується підвищення цін на більшість товарів, то основними причинами явища є:

  • Складнощі з логістикою – неможливість доставляти товари морем через одеські порти призвела до необхідності використовувати європейські аеропорти та наземний транспорт. Така доставка обходиться дорожче, негативно на бізнес впливають і простої на кордонах. Протягом 2022 року ціни на різні групи товарів зросли на 20-40%, в подальшому процес триватиме.
  • Курс долара – закладений на 2023 рік на рівні 45.8 гривень. Тому всі товари, що завозяться з-за кордону, коштуватимуть більше.
  • Збільшення витрат на утримання магазинів – перебої з електропостачанням та витрати на генератори, пальне, переїзд офісів і складів змушують ритейлерів закладати всі ці суми в фінальну ціну для споживача.

Щодо попиту, то 2023 рік продовжує тенденції минулого періоду – українці купуватимуть товари, необхідні для організації комфортного життя в нових умовах та все, що потрібно для фронту: засоби зв’язку, дрони, телефони, ноутбуки, пауербанки тощо. Великогабаритна техніка не користуватиметься попитом взагалі, натомість зростуть продажі дрібних пристроїв недорогих брендів.

Проблеми, які негативно впливатимуть на розвиток торгівлі

Головним викликом є те, що війна в Україні досі триває, і бізнес несе великі втрати через обстріли, руйнування, окупацію. Як розповідає СЕО мережі АЛЛО Максим Раскін, до лютого 2022 року група компаній включала близько 340 шоурумів по всій країні. На початку березня зачинили 90% всіх магазинів, і більше 50 з них – втратили. Так, лише руйнування АЛЛО МАХ в київському ТЦ Retroville принесло шкоду розміром більше 12 мільйонів гривень.

Через обстріли критичної інфраструктури компанії змушені думати про альтернативні джерела живлення. Зарядні станції, акумулятори, автономне освітлення, Starlink, генератори обходяться дорого і, знову ж таки, впливають на формування фінальної ціни для покупця.

В 2023 році ритейлери очікують на незначне падіння загальних показників продажів, та стверджують, що це їх не лякає, сприймаючи виклики як можливість працювати активніше і надавати українцям ще більш якісний сервіс.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button