Поради

Що вибрати: латекс або нітрил

Кілька років тому нітрилові рукавички медичні були доступні далеко не кожному пересічному співробітнику через їх дорожнечу, тому найпоширенішим матеріалом для виготовлення засобів індивідуального захисту рук залишався латекс. Сьогодні доводиться визнати, що ситуація на ринку змінилася в силу наступних причин:

 • неухильно частішають випадки алергічних реакцій на натуральний каучук – основна сировина для виробництва латексу;
 • з впровадженням нових технологій у виробництві автопокришок підвищується масовий попит на каучук, тому ростуть в ціні будь-які вироби з нього.

У той же час, активно вдосконалюється виробництво нітрилу, деякі інновації дозволили знизити собівартість і зробити продукцію доступною. Коли ціна більше не є вирішальним фактором, покупець робить вибір на підставі інших критеріїв, розглянемо їх докладніше.

Нітрил і латекс: за і проти

Обидва матеріали володіють певними властивостями, перевагами, витратами. Еластичні вироби з латексу:

 • виконані з природної сировини;
 • зберігають тактильну чутливість;
 • ергономічні, зручні, зводять до мінімуму стомлюваність рук;
 • досить щільні, міцні, стійкі до їдким речовин.

Основним недоліком є непередбачуваність шкірних реакцій на каучук і нестабільна вартість: виробництво безпосередньо залежить від врожаю, конкурентний попит впливає на формування ціни.

Не менш очевидні переваги засобів індивідуального захисту, виготовлених з нітрилу:

 • стабільна ціна, регулярні поставки: виробництво не залежить від врожайності;
 • гарантована інертність синтезованого матеріалу: не вступає хімічні реакції, зберігає цілісність структури;
 • високі гіпоалергенні показники;
 • міцність і універсальність.

Не весь каучук однаково корисний

Якість латексу залежить від того, скільки стадій вулканізації пройшов каучук. Чим ретельніше обробка, тим краще очищене медичне приладдя від білків та інших органічних речовин, що викликають алергію. На деяких виробах з латексу зустрічається маркування, що свідчить про повну гіпоаллергенності. Досвід показує, що це маркетинговий хід, повністю очистити матеріал від природних властивостей неможливо, а для осіб, які страждають алергічними реакціями, більш кращим рішенням залишається нітрил.

Як протистояти небажаним реакціям

Не зважаючи на досягнення медицини в даній галузі, в світі з’являється все більше людей, схильних до алергії, симптоми стають яскраво вираженими, аж до анафілактичного шоку. Це не означає, що латексне медичне приладдя слід повністю виключити з ужитку: в якості другої пари поверх нітрилові – вони є абсолютно безпечними для здоров’я алергіків. Подвійний захист потрібен в наступних випадках:

 • для зниження ризику пошкодження ріжучих предметів;
 • при взаємодії з небезпечними бактеріями;
 • при контакті з агресивними речовинами;
 • для підвищення тактильної чутливості.

Згідно зі статистичними даними, під час хірургічних маніпуляцій пошкоджується до 30% захисних засобів, використовуючи дві пари, медпрацівник вдвічі знижує цей показник. Гарантувати повну непроникність вірусів поки не може жоден еластичний матеріал, проте пори латексу здатні затримати більше 50% мікробів.

Подвійний захист потрібен при огляді пацієнтів, які страждають на інфекційні захворювання. Подвійний шар нітрил може утруднити тактильне обстеження, в таких випадках рекомендується надягати латексний виріб зверху, синтетичний, нижній шар, не допустить небажаного контакту зі шкірою лікаря.

Кілька кліків забезпечить захист

Засоби індивідуального захисту можна швидко і економічно замовити на спеціалізованому сайті, де вас чекає зручний інформативний каталог і вигідні пропозиції оптовим покупцям. Роздрібні покупки також обходяться дешевше, ніж у звичайній аптеці. Незамінну річ, яка постійно в побуті, є сенс купувати завчасно і в достатньому обсязі. Поки знову не подорожчав каучук, купіть рукавички латексні оптом за сьогоднішніми розцінками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button