Фото

Приголомшливі фотографії найяскравішої комети 2018 року: «зелений вогонь»

Нещодавно на порівняно невеликій відстані від землі пролетіла комета Віртанена. Вона створювала таке яскраве світло, що її можна було побачити неозброєним оком! Але якщо ви не встигли або не змогли розглянути її — не біда: фотографи зберегли для вас найкращі миті цієї події.

Минулого тижня ті з вас, кому пощастило опинитися на природі і уникнути міської ілюмінації і смогу, могли спостерігати в небі зелену комету Віртанена. Вона була настільки яскравою, що побачити її можна навіть неозброєним поглядом. На жаль, подібна розкіш доступна не всім — але не біда! Багато астрофотографів зробили чудові фотографії цієї події і виклали їх в Мережу:

Ближче всього комета Віртанена підлітала 16 грудня — тоді вона пройшла на відстані приблизно 11,6 мільйона кілометрів (це майже в 30 разів більше, ніж відстань від Землі до Місяця). У «зеленої комети» дуже маленька орбіта — вона облітає Сонце всього за 5,5 років. Порівняйте це з кометою Хякутаке, період обертання якої дорівнює 70 000 років!

Зелений колір комети — це оптичний ефект, що виникає в результаті іонізації молекул ціаногена і двохатомного вуглецю сонячним випромінюванням.

Потрясающие фотографии самой яркой кометы 2018 года: «зеленый огонь»

І ось ще одне дивовижне фото:

Потрясающие фотографии самой яркой кометы 2018 года: «зеленый огонь»

Кнопка «Наверх»