Земля

Присутність вовків знизило число дорожніх аварій за участю оленів

Вовки тримаються біля доріг, відлякуючи звідси своїх жертв і знижуючи кількість збитих автомобілістами оленів майже на чверть.

© Mark Gunn, Flickr

Завдяки різним заходам, що обмежують полювання на диких хижаків, вони поступово повертаються в ліси Євразії та Північної Америки. Поява вовків благотворно позначається на місцевих популяціях травоїдних, на яких вони полюють. Вчені з університету Вісконсину в Мадісоне виявили, що навіть число зіткнень автомобілів з оленями знижується в районах, де помітна присутність хижаків. Про це вони пишуть у статті, опублікованій в журналі PNAS.

Дженніфер Рейнор (Jennifer Raynor) і її колеги проаналізували дані про кількість вовків, оленів, а також про автотранспортні події, зібрані в 63 округах штату Вісконсін з 1988 по 2010 рік. Як і можна було очікувати, поява вовків злегка знижувала чисельність їх жертв, завдяки чому кількість аварій за участю оленів впало на шість відсотків. Однак в середньому падіння аварій склало 24 відсотки – майже чверть.

Вчені пояснюють це тим, що вовки нерідко тримаються поблизу від доріг, користуючись ними як зручними лініями для переміщення на великі відстані. Це створює, за висловом авторів, «ландшафт жаху» для оленів, які намагаються уникати автотрас. Завдяки цьому зниження аварій з їх участю для округів з присутністю вовків досягало в середньому 38. Таким чином, вовки дозволяють тримати під контролем популяції травоїдних і зменшувати аварійність без надмірного відстрілу лісових тварин.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button