Земля

Горяни виявилися стійкими до коронавірусу

Жителі південноамериканських Анд значно менше хворіють і вмирають від COVID-19. Вчені припускають, що це завдяки проживанню в гірській місцевості.

Останнім часом Південна Америка перетворилася в один з основних центрів глобальної пандемії COVID-19. Однак хвороба, яка швидко розповсюджується по континенту, обходить стороною високогірні райони Анд.

«У нас, звичайно, є випадки захворювання в таких містах як Куско, Уарас, Кахамарка і Серро-де-Паско, — каже перуанський інфекціоніст Аугусто Таразона. — Однак число їх мінімальне, а смертність від хвороби там взагалі практично дорівнює нулю. І ми вважаємо це дивним».

Наприклад, в провінції Лорето, яка розташована в джунглях, налічується 8000 хворих і 321 смертельних випадок. В Куско, який знаходиться на висоті більше 3000 метрів над рівнем моря, всього 1500 хворих і 13 померлих — і це при тому, що населення міста вполовину більше. В результаті рівень смертності від COVID-19 в Лорето становить 4%, а в Куско — 0,87%. Аналогічна картина спостерігається і в сусідніх країнах.

Точно пояснити причини явища вчені поки не можуть. Одне з основних припущень пов’язано з відмінностями дихальної системи горян.

«Люди, які постійно відчувають кисневе голодування, можуть мати менше ACE-рецепторів, які вірус використовує для проникнення в організм. Тому для них вірус менш заразний», — пояснює інфекціоніст Едуардо Готуццо.

Є й інша гіпотеза, яка пов’язує легкий перебіг пандемії в Андах з високим рівнем ультрафіолету в горах — вірусу просто важко вижити в таких умовах. Проте до єдиного остаточного висновку вчені поки не прийшли і кажуть, що потрібні додаткові ретельні дослідження, в тому числі і для того, щоб не викликати в жителів гірських районів помилкове відчуття безпеки.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть