Відео

Приватна компанія провела успішний запуск легкої ракети

Ракета Electron, створена фахівцями компанії Rocket Lab, вперше успішно вивела на орбіту три невеликих супутника. Запуск був проведений зі стартового майданчика на півострові Махія в Новій Зеландії.

Попередній випробувальний політ відбувся в травні 2017 року. Тоді ракета успішно стартувала, але через проблеми з другою сходинкою не вдалося вивести на розрахункову орбіту.

Ракета Electron розробляється з 2012 року. Вона зможе виводити до 150 кг вантажу на сонячно-синхронну орбіту і на низьку навколоземну орбіту до 225 кг вантажу. Вартість запуску становить близько 5 млн доларів.

Ракета має два ступені. Її довжина сягає 17 м. Стартова маса – 12,5 тис. т. Перша ступінь ракети оснащена дев’ятьма двигунами «Резерфорд», що працюють на гасі. Друга щабель, що також працює на гасі, пристосований для роботи у вакуумі.

Один з виведених на орбіту супутників Dove Pioneer належить компанії Planet Labs з США. Він призначений для отримання супутникових знімків Землі. Два інших супутника Lemur-2 будуть стежити за погодою і пересуванням суден для Spire Global.

Наступний запуск ракети відбудеться в першій половині 2018 року. Rocket Lab планує здійснювати до 120 запусків на рік.

Кнопка «Наверх»