Людина

Вчені: поганий сон може стати причиною появи сивого волосся

Журнал Health оприлюднив дані про дослідження з Віргінського університету. Вчені встановили, що причиною появи сивини може бути поганий сон, який призводить до стресу, що негативно впливає на нервову систему, від цього і залежить стабільний колір волосся.

Вчені з Вірджинського університету провели дослідження, яке показало, що люди можуть ставати сивим через постійне недосипання. Для експерименту відібрали добровольців у віці від 20 до 50 років. Це були жінки і чоловіки, представники різноманітних професій, інтелектуальної і фізичної праці. Було встановлено, що ті, хто багато працював, часто мало спали, коли відпочивали. Це і ставало причиною раннього сивого волосся. Стабільність кольору волосся залежить від нервової системи людини.

Вчені тепер з упевненістю може стверджувати, що результатом стресів може бути не тільки випадіння волосся, але і сивина. Дослідники пояснили, що через поганий сон люди стають дратівливими і схильними до стресу. Завдяки такому впливу сивина може пробитися і в 20 років, навіть якщо такого не спостерігалося у предків.

Дані цього дослідження були представлені в журналі Health.

Кнопка «Наверх»