Відео

Вічний шторм Гектор зняли з космосу

Шторм унікальний тим, що ніколи не змінює свого розташування, утворюючись з дня на день в одному і тому ж місці над островами Тіві, недалеко від північного узбережжя Австралії.

Грози на Землі — явище звичайне, а з-за хаотичної появи жодна з них так і не отримала імені. Але Гектор, в силу своєї неймовірної сталості, є винятком.

З космосу Гектор схожий на вулкан, що вивергається. Але це шторм, який з’являється настільки регулярно, що навіть отримав власне ім’я. Причина дивної регулярності шторму криється в розташуванні і формі островів Тіві. Вони знаходяться в місці злиття вітрів. Морські бризи сходяться над островами, піднімаються вгору і викидають вологу у верхні шари атмосфери, в результаті чого створюється шторм. І відбувається це щодня, в три години дня.

З-за того, що умови, завдяки яким з’являється Гектор, досить стабільні, метеорологи змогли детально вивчити шторм. Тепер його навіть зняли з космосу, для чого використовувався японський метеосупутник Himawari-8.

Вам, напевно, цікаво, яким чином Гектор отримав своє ім’я? Згідно з поясненням, даним Австралійським бюро метеорології, назва шторму дали льотчики часів Другої світової війни. Під час перельотів між Папуа-Новою Гвінеєю і австралійським містом Дарвіном, розташованих приблизно в 100 кілометрах на південь від островів Тіві, авіатори використовували шторм як навігаційний орієнтир.

Так що Гектор — це не просто «Вау, як круто він виглядає з космосу!», а дуже корисний шторм, у якого є не тільки ім’я, але й прізвисько, дане йому місцевими жителями, — Гектор Конвектор.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button