Аналітика

Проблема рубля, або як поведе себе економіка Росії

04-11-14-foto-cikavosti250x178-1“Курс долара до рубля наочно демонструє важке становище, в якому опинилася російська економіка”, – пише оглядач німецької газети Die Zeit Йоханнес Фосвінкель. З початку нинішнього року рубль втратив більше 20% своєї вартості, і його падіння відображає глибоку кризу російської економіки і наслідки західних санкцій.

“До теперішнього часу Кремль мирився з падінням курсу, оскільки воно приносило цілий ряд таких серйозних переваг, як додаткові надходження в скарбницю, адже багато митних платежів розраховувалися на основі долара, – розповідає журналіст. – Кожен рубль, на який дешевшала російська валюта, приносив, за оцінками російського Мінфіну, додаткові 3,7 млрд євро в державний бюджет. (…) Крім того, президент Росії Путін взвалив масу нових боргів на регіони. Велика частина грошових збільшень для держслужбовців, обіцяних Путіним відразу після його обрання на пост президента, мали виплачуватися з регіональних бюджетів “.

[ads2] “Тому наступного року російський бюджет ще зможе нормально функціонувати без скорочення своїх витрат, до того ж для затикання різних дірок з резервного фонду вже виділено 10 млрд євро”. Однак потім, як зазначає Фосвінкель, “ситуація стане набагато похмурішою”. Так, федеральний бюджет на три роки, прийнятий Держдумою всього тиждень тому, вже встиг застаріти, так як в нього закладена ціна на нафту в 100 доларів за барель, скасування західних санкцій у 2015 році та суттєве збільшення економічного зростання, а вже зараз ціна на нафту становить 80 доларів. Тому, як зазначає автор, не пізніше 2016 російській владі доведеться скорочувати витрати, і за нинішніми розрахунками скорочення складе мінімум 10%.

Між тим, незважаючи на те, що падіння рубля мало деякий позитивний ефект для російської промисловості і російська продукція стала коштувати дешевше, недоліки слабкого рубля стають все більш очевидними. Найголовніший з них – це зростаюча інфляція, що склала в цьому році 8%. Вона вселяє невпевненість в іноземних інвесторів і російських вкладників.

Крім цього, російській економіці не вистачає дешевих іноземних грошей, які сприяли буму минулого десятиліття. Зокрема, за перші дев’ять місяців нинішнього року, за інформацією Росстату, обсяг інвестицій скоротився на 2,5%. Компанії або перечікують, або скуповують валюту. Крім того, скоротилися обсяги споживання серед населення, а в вересні вперше за останні п’ять років упав рівень реального доходу росіян, говориться в статті.

Натхнення: inopressa.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button