Наука

Продемонстровано гнучкий активний камуфляж на основі гідрогелю

Американські розробники створили «штучні хроматофори» – базові елементи майбутніх гнучких дисплеїв і активного камуфляжу.

©NOAA Okeanos Explorer Program, GRE 2011

Головоногі – головні фахівці маскування в усьому тваринному світі. Вони здатні активно міняти колір і візерунки на своєму тілі, швидко підлаштовуючись під навколишнє оточення. Їх численні «колірні клітини» (хроматофори) оточені нервами й м’язами, які деформують наповнений пігментними гранулами мішечок, змушуючи його змінювати колір. Такий підхід застосувала і команда хіміків з Ратгерського університету на чолі з професором Хо-Воном Лі (Howon Lee).

Для цього інженери використовували гідрогель – податливий матеріал, що складається з мережі полімерних молекул та вбирає масу молекул води. У нього були також інтегровані світлочутливі наночастинки полідофаміна, завдяки яким гідрогель під дією світла деформувався і міняв забарвлення. Про такий «штучний хроматофор» вчені розповіли в статті, опублікованій в журналі ACS Applied Materials & Interfaces.

«Електронні дисплеї сьогодні зустрічаються всюди, але, попри всі досягнення, які зробили їх тонше, ширше і яскравіше, всі вони створені з твердих матеріалів, що обмежує їх геометрію і взаємодію зі складними тривимірними поверхнями,говорить Хо-Он Лі. – Наша робота реалізує новий інженерний підхід, дозволяючи отримати камуфляж, який можна наносити на м’які матеріали, або повністю гнучкі кольорові дисплеї ».

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button