Всесвіт

«Хаббл» зробив захоплюючу фотографію «Галактики Фейєрверків» (фото)

До галактики NGC 6946 часто приковується увага астрономів. Тільки за останнє сторіччя в NGC 6946 було зареєстровано 10 наднових. Космічний телескоп «Хаббл» отримав нове зображення галактики із вражаючою деталізацією.

NGC 6946, яка отримала прізвисько «Феєрверк» або «Галактика Фейєрверків» знаменита тим, що в ній часто спалахують наднові. Нагадаємо, наднова зірка або спалах наднової – явище, в ході якого зірка різко збільшує свою яскравість на 4 – 8 порядків з подальшим порівняно повільним згасанням. Для порівняння, в нашій галактиці Чумацький Шлях трапляється всього 1-2 події наднових за сторіччя.

Нове зображення космічного телескопа «Хаббл» NASA / ESA показує зірки, спіральні рукави і різні зоряні середовища NGC 6946 з феноменальною деталізацією.

«Хаббл» зробив захоплюючу фотографію «Галактики Фейєрверків»
Зображення галактики NGC 6946, отримане космічним телескопом Хаббла NASA / ESA. Надано: ЄКА / Хаббл і НАСА, А. Лерой, К.С. Лонг.

Варто відзначити, що NGC 694 «звернена обличчям до нас», тобто земляни спостерігають її не з боку. Саме тому нам доступні всі деталі «Галактика Фейєрверків». Крім того, що в NGC 694 часто помирають (спалахують) зірки, вона відрізняється виключно високою швидкістю зореутворення.

Галактика знаходиться на відстані 25,2 мільйона світлових років від нас, на межі північних сузір’їв Цефея і Лебедя.

Сузір’я Лебедя легко побачити в літньому небі північної півкулі. Цей новий вид області зореутворення Лебідь-X, зроблений телескопом Гершеля, підкреслює хаотичні мережі з пилу і газу, які вказують на місця масового зореутворення.

«Хаббл» зробив захоплюючу фотографію «Галактики Фейєрверків»
Це зображення об’єднує дані в далекому інфрачервоному діапазоні, отримані на 70 мікронах (що відповідає синьому каналу); 160 мкм (відповідає зеленому каналу); і 250 мікронів (відповідає червоному каналу). Надано: ESA / PACS / SPIRE / Martin Hennemann & Frederique Motte, Laboratoire AIM Paris-Saclay, CEA / Irfu – CNRS / INSU – Univ. Париж Дідро, Франція

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button