Наука

Штучні кровоносні судини модифікували за допомогою водоростей

Група дослідників з Університету Ватерлоо та Орегонського університету охорони здоров’я та науки розробила новий підхід для створення синтетичних судинних трансплантатів для шунтування. Додавання природних матеріалів, отриманих з морських водоростей, стимулює ріст клітин судин і запобігає утворенню тромбів.

Дослідники додали матеріал під назвою фукоїдан, виготовлений з морських водоростей, для модифікації синтетичних кровоносних судин. Ця речовина має структуру, аналогічну гепарину-препарату, що використовується в якості антикоагулянта (запобігає тромбоутворення).

Найдрібніші частинки фукоїдану, нанесені за допомогою техніки мікропаттерна, сприяють зростанню судинних клітин навколо внутрішньої поверхні трансплантата, значно знижуючи ймовірність утворення тромбів.

Схема модифікації (зверху) і зміна кровотоку після установки штучного судини у кролика. Зображення: Yuan Yao et al., Bioactive Materials

Операція шунтування проводиться для відновлення припливу крові до ділянок серця при закупорці судин. Золотим стандартом при проведенні таких операцій вважаються судини, взяті у самого пацієнта, але обмежена доступність матеріалів часто вимагає використання штучних судин.

Коли синтетичний матеріал трансплантата не дозволяє судинним клітинам рости всередині артерії або судини, велика ймовірність утворення тромбів, які можуть перерости в повну закупорку або викликати запалення, що обмежує кровотік, пояснюють вчені.

Використання нового матеріалу скорочує потенційну кількість ускладнень і ймовірність рецидиву закупорки, що вимагає додаткового медикаментозного лікування або хірургічного втручання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button