Наука

Чоловіки поширюють COVID-19 частіше, ніж жінки та діти

Дослідники випадково виявили, що чоловіки поширюють COVID-19 частіше, ніж жінки та діти.

Як повідомляє Futurism, дослідження, яке тривало кілька місяців, спочатку було розроблено з метою побачити, що можуть зробити представники виконавського мистецтва, щоб убезпечити повернення на сцену після пандемії. Виконавське мистецтво, від мюзиклів до наукових лекцій, було одним з найбільш сильно порушених пандемією сфер. Театри, концертні майданчики та багато іншого були повністю закриті більш ніж на рік у багатьох країнах.

Вчені вимірювали кількість аерозолів, що випускаються 75 учасниками, і виявили дещо незвичайне: дорослі суб’єкти чоловічої статі викидали набагато більше частинок, ніж дорослі жінки або діти.

Пояснення тут, ймовірно, вкрай просте: у дорослих чоловіків легені зазвичай більші, ніж у жінок або дітей.

Вчені також помітили, що люди, які говорять або співають з більшою гучністю, поширять більше аерозолів. Тобто гучні чоловіки поширюватимуть найбільше COVID.

Дослідники також з’ясували, що гучний спів (наприклад, виступ хору) сприяє виділенню більшої кількості аерозольних частинок, ніж просто гучні розмови.

“Виконавське мистецтво вчинило правильно, закрившись в 2020 році, вони безумовно врятували життя. Тому що тепер ми знаємо, що коли ви співаєте або говорите на великій гучності, ви виробляєте більше частинок», – підсумовують дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button