Всесвіт

Проект NASA з розгадки таємниці марсіанських хмар

У Марса є одна вічна загадка, але NASA планують незабаром розгадати її. І кожен з нас в силах допомогти агентству в цьому.

NASA закликає всіх небайдужих до космосу взяти участь у своєму новому проекті з розгадки найбільшої таємниці Марса — чому на Червоній планеті така розріджена атмосфера?

Новий проект запрошує зацікавлених людей допомогти вченим NASA з’ясувати, чому атмосферний тиск на поверхні Марса майже в 200 разів менший, ніж на Землі. Це питання інтригує вчених, оскільки багато спостережень вказують на те, що Марс колись мав набагато щільнішу атмосферу.

“Тиск повітря тут настільки низький, що рідка вода просто випаровується з поверхні планети в атмосферу, — кажуть представники NASA. – Але мільярди років тому озера і річки покривали Марс, а значить, його атмосфера тоді була більш щільною». Тепер вчені всерйоз мають намір з’ясувати, чому це сталося.

За словами фахівців агентства, ключова частина дослідження буде пов’язана зі спробою з’ясувати, що викликає утворення марсіанських хмар, особливо хмар водяного льоду, які могли б розповісти вченим, як багато водяної пари потрапляє в атмосферу — і в які сезони.

NASA не припускає, що учасники проекту висуватимуть складні наукові теорії з цього питання (хоча NASA буде рада почути від вас і Ваші ідеї). Вчені пропонують приєднатися до проекту Cloudspotting on Mars і проаналізувати знімки для ідентифікації марсіанських хмар.

За словами авторів проекту, учасникам належить проаналізувати дані, зібрані за 16 років спостережень. Зібрані приладом Mars Climate Sounder (MCS) на апараті NASA Mars Reconnaissance Orbiter, ці «дуже цінні» дані дозволять вченим побачити, як температура і хмарність змінюються в різні сезони з року в рік. Знімків так багато, що самі вчені точно не впораються, а існуючі нейромережі поки не готові для класифікації хмар.

Для отримання додаткової інформації про те, як взяти участь у проекті, відвідайте його веб-сайт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button