Земля

Промисловість допомогла дикій природі

У канадській провінції Північна Альберта місцеві бобри активно використовують в якості нір невеликі кар’єри, вириті для промислових потреб. Це, своєю чергою, сприяє процвітанню росомах.

У своєму дослідженні канадські вчені з Альбертського університету виявили, що ці кар’єри стали незамінними житлами для бобрів, для яких умови в них є, на їхню думку, ідеальними. При цьому, як вважають екологи, від цього отримують вигоду ще і росомахи, які полюють на бобрів і крім цього ще й влаштовують у норах своїх жертв житло для себе і розводять в ньому своє потомство.

Вчені обстежили понад 90 кар’єрів в Західній Канаді. і розділили їх на кілька категорій, в залежності від того наскільки активно бобри використовували їх в якості жител. Потім вони на основі цих даних змоделювали критерії, згідно з якими ці тварини вибирають собі житла в тих чи інших кар’єрах. Отримані результати, як вважають екологи, можуть допомогти фахівцям, що займаються проблемами популяцій тварин у дикій природі.

Це незвичайне дослідження виявило один з небагатьох випадків, коли промисловий розвиток та інфраструктура справляють позитивний вплив на навколишнє середовище.

«У цьому випадку кар’єри, створені для промислових потреб, зараз використовуються бобрами, що фактично покращує середовище проживання і для нашого символу дикої природи, росомахи» — вважає співавтор дослідження Марк Бойс.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button