Здоров'я

Британські медики назвали п’ять найбільш ймовірних симптомів раку кишечника

Симптомом колоректального раку може бути відчуття не повністю звільненого кишечника після походу в туалет. Цей та інші ознаки раку кишківника були перераховані британськими медиками Національної системи охорони здоров’я (NHS) в публікації Express.


Британські медики, кажучи про найбільш вірогідні симптоми раку кишківника, помітили: розвиток злоякісної пухлини в товстій або прямій кишці завжди пов’язаний зі зміною його звичної роботи. Вони перерахували п’ять таких нововведень, які повинні насторожувати.

  • Поява крові в калі, яскраво-червоною або темною.
  • Незрозумілий біль у животі.
  • Запор, діарея, виникають без видимих причин, що тривають довше трьох тижнів.
  • Відчуття не спорожненого повністю кишківника після дефекації.

Фахівці відзначили, що дані ознаки можуть викликатися менш небезпечними станами, ніж колоректальний рак. Але якщо вони тримаються довгий час, їх не можна пояснити харчуванням, способом життя або іншими причинами, необхідно обов’язково відвідати лікаря.

Вчені підкреслюють, що ракове новоутворення в кишківнику, виявлене на ранніх стадіях, може успішно виліковуватися. Рак кишківника довго може ніяк не виявляти себе, розвиваючись без специфічних ознак, тому вкрай важливо стежити за своїм станом, резюмували онкологи.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button