Фото

У джунглях Гватемали знайшли стародавнє місто Майя (фото)

Археологи зі США та Гватемали за допомогою лазерного сканування виявили в околицях найбільшого міста-держави майя Ель-Мірадор раніше невідомі об’єкти.

be7944ebf81521d7dcd1e6c7a69c278a

Ель-Мірадор був обстежений за допомогою високоточного радара з літака. Протягом 38 годин вчені сканували лазером непрохідні джунглі, що приховують стародавнє місто. Вважається, що воно з’явилося близько 600 року до н. е.

 

“Ми отримали зображення з високою роздільною здатністю кожної площадки, піраміди і каналу в центральній частині басейну Мірадор на площі понад 700 квадратних кілометрів, – говорить керівник проекту Річард Хансен. – В результаті було підтверджено безліч гіпотез і висунуті нові, які ще належить перевірити”.

Одним з найважливіших відкриттів стало виявлення дорожньої мережі загальною протяжністю понад 240 кілометрів. Вчені називають її унікальною. Мережа пов’язувала між собою близько 50 міст, що входили в метрополію. Більшість з них виявлені вперше. Крім того, були знайдені раніше невідомі піраміди, тераси, канали, дамби, некрополі та стіни на кордонах держави.

8bbe15414ecf4735dcbfdaf552a7bf55

На думку вчених, Ель-Мірадор був представником закритої політичної системи. За попередніми оцінками, на його території проживало до одного мільйона чоловік. Лазерне сканування місцевості буде продовжено в 2017 році.

До речі

Ель-Мірадор знаходиться в департаменті Петен на півночі Гватемали. Виявлений в 1926 році. Був столицею царства Каналь. У місті є дві великі піраміди: 55-метрова Ель-Тігре і 72-метрова Ла-Данта. В Ель-Мірадорі знайдено безліч зображень птахоподібного божества Вукуб-Какиш.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button