Наука

Прослуховування музики чинить на мозок схожий вплив, що наркотики і спиртне

І чому нам так подобається музика, адже вона не несе в собі ніяких явних біологічних переваг....

Неврологи з Канади провели цікаве дослідження, яке показує, чому нам так подобається музика. За допомогою магнітної візуалізації вони виявили, що музика активізує той же центр винагороди в мозку, що алкоголь і наркотики.

Image by Pexels from Pixabay
“Здатність музики викликати почуття задоволення була предметом багатьох нейробіологічних досліджень останнім часом”, – кажуть автори роботи з Університету Макгілла в Монреалі.
Ці роботи підкреслюють схожість між тим, як шляхи винагороди мозку обробляють музику та інші «приємні речі», наприклад, смак від їжі, алкоголь, секс. Однак дослідження нейровізуалізації є лише кореляційними, тобто вони демонструють схожість між подразниками, але не доводять, що один викликає інший.

Щоб до кінця розібратися в цьому питанні, в рамках нової роботи вчені набрали 17 добровольців. Перед скануванням вчені збуджували або пригнічували шляхи винагороди мозку учасників за допомогою транскраніальної магнітної стимуляції (ТМС). Під час самого прослуховування музики добровольцями, дослідницька група виміряла їх мозкову активність за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ). Учасники натискали одну з чотирьох різних кнопок на панелі відповідей, щоб вказати ступінь задоволення від музики.

Як виявилося, збудження шляху до прослуховування музики збільшувало задоволення, яке відчували учасники при прослуховуванні пісень, в той час, як його придушення зменшувало задоволення. Ці зміни рівня задоволення пов’язані зі змінами активності в nucleus accumbens, що є ключовою областю шляху винагороди. Nucleus accumbens також безпосередньо бере участь у посиленні та звикання у відповідь на вживання наркотиків та алкоголю.

Також команда виявила, що учасники з найбільшою різницею в задоволенні показали і найбільшу різницю в синхронній активності між слуховою і нагородною областями. Ці результати показують, що взаємодія саме між слуховими областями та областями винагороди викликає задоволення, яке ми відчуваємо, слухаючи музику.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments