Всесвіт

Нова теорія НАСА: ми не зустрічалися з позаземними цивілізаціями, оскільки всі вони загинули

Вчені NASA пояснили в новій статті, чому вони вважають, що ми, мабуть, ніколи не стикалися з розумним позаземним життям.

Вони стверджують, що все розумне життя, швидше за все, знищило себе, перш ніж досягти досить складної точки еволюції, щоб зіткнутися з іншими цивілізаціями. І така ж доля, ймовірно, чекає людей, якщо ми не вживемо заходів, вважають вони.

Теорія “Великого фільтра” — як і “фільтрування” різних форм життя – стверджує, що інші цивілізації, можливо, кілька, існували під час життя Всесвіту. Але всі вони знищили себе, перш ніж змогли вступити в контакт із Землею, зазначається в статті «Уникнення «Великого фільтра: позаземне життя і майбутнє людства у Всесвіті».

Вчені побоюються, що все розумне життя, таке як люди, має глибоко вкорінені дисфункції, які можуть «швидко потрапити в великий фільтр», – писали вони.

Але у людей все ще є трохи надії — за умови, що ми зможемо навчитися і вжити заходів, щоб уникнути власного вимирання, наголошується в документі групи дослідників з Лабораторії реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії.

“Ключем до успішного подолання людством такого універсального фільтра є виявлення деструктивних якостей в собі і їх нейтралізація заздалегідь», — написав астрофізик Джонатан Цзян.

Автор статті стверджує, що причина, яка, ймовірно, знищить людей, також може загрожувати розумному життю на інших планетах. Автори зазначають, що потенційними винуватцями, на яких можуть вплинути люди чи інші розумні форми життя, є ядерна війна, пандемія, зміна клімату та неконтрольований штучний інтелект.

Найбільшою проблемою з усіх буде працювати разом, щоб вижити, кажуть дослідники.

“Історія показала, що внутрішньовидова конкуренція і, що більш важливо, співпраця, привели нас до найвищих вершин винахідництва. І все ж ми поширюємо ідеї, які здаються антитезою довгостроковому стійкому зростанню: расизм, геноцид, несправедливість, саботаж», — попереджають автори.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button