Технології

Просте математичне рівняння може знищити дорожні затори назавжди

zatoryПоїздки в автомобілі є одним з найбільш дратівливих факторів сучасного життя. Стояння в пробках “вбиває” наш час, спалюване паливо створює додаткове забруднення навколишнього середовища. Але тепер цьому може знайти протиотруту – професором МТІ Бертольдом Хорном розроблено ПЗ для запобігання заторів.

Воно може бути вбудовано в наявне на борту автомобіля комп’ютерне обладнання.

Хорн представив транспортний потік у вигляді потоку рідини, де автомобілі грають роль частинок рідини, і вивів умови ламінарності потоку. При цьому він врахував не тільки відстань до попереду йдучої частинки, але і відстань, і швидкість руху частки ззаду. Якщо всі учасники руху дотримувалися безпечної дистанції і слідували алгоритмам (дистанція більша – прискорюється, менша – гальмуй), то катастроф не настає. В іншому випадку рух завжди закінчувався катастрофою – система починала вібрувати і замість поступального руху вперед точки починали коливатися на місці.

zatory01

Професор Хорн назвав цей процес білатеральним керуванням – система управління автомобілем враховує поведінку задньої машини. Весь фокус у тому, як це відбувається, все дуже просто, водіям залишається тільки стежити за повідомленнями програми.

zatory02

Хорн пояснює, що обережні водії несвідомо слідують його рівнянням, відповідно до Правил дорожнього руху: вони намагаються підтримувати безпечну відстань між автомобілями. Будь-які порушення потенційно закінчуються катастрофою.

Математичний доказ для білатерального управління показує, що якщо всі автомобілі підтримують рівні відстані спереду і ззаду, коливання системи будуть усунені.

Недоліком системи можна визнати необхідність тотального оснащення всіх учасників руху системою Хорна. Але справа того варта. Як зауважує доцент кафедри цивільного будівництва з університету Нью-Мехіко Грег Ровангоулд: «Добре відомо, що рівномірний транспортний потік істотно знижує викиди від транспорту, і впровадження системи Хорна може обійтися дешевше будівництва нової смуги шосе».

В даний момент професор Хорн веде переговори із зацікавленими сторонами в Китаї про проведення масштабних випробувань своєї системи на закритих трасах….

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. Херня это всё. Если в основной вливаються ещё потоки, то теория не работает. Хорн гонит.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button