Технології

Дрон навчили передбачати виверження вулканів (відео)

Дрон навчили передбачати виверження вулканів. Для цього пристрій розраховує співвідношення сірки і вуглекислого газу в кисні.

Дослідники пояснили, що пристрій в першу чергу можна застосувати в найбільш небезпечних частинах планети: Гора Святої Єлени, Везувій, Кракатау – вони не раз заставали людей зненацька і заподіювали шкоди. Але за допомогою безпілотних літальних апаратів міжнародна команда вчених з США і семи інших країн розробили систему для кращого прогнозування того, коли вибухне вулкан.

Для цього дослідники відправилися в Папуа-Нову Гвінею, щоб вивчити вулкан Манама. Вони привезли з собою безпілотні літальні апарати DJI Phantom, модифікувавши їх такими компонентами, як мініатюрні газові сенсори і спектрометри. Команда управляла безпілотниками поблизу активних вентиляційних отворів на поверхні вулкана, збираючи зразки і проводячи вимірювання.

Ці дані дозволили команді розрахувати співвідношення сірки і вуглекислого газу навколо – за їхніми словами, ці дані мають вирішальне значення для визначення ймовірності виверження, оскільки допомагає вулканологам визначити джерело магми вулкана. Крім того, зібрані дані також допоможуть вченим краще зрозуміти, який внесок вулкани вносять в глобальний вуглецевий цикл, що поглибити розуміння кліматичних змін.

Команда опублікувала результати в журналі Frontiers in Robotics. Професор Алессандро Айуппа, один із співавторів доповіді, зазначив, що за допомогою цих пристроїв людям не «доведеться вгадувати, коли відбудеться наступне виверження».

Це не перший випадок, коли вчені застосували безпілотники в якості системи раннього попередження про надзвичайні ситуації. На початку 2020 року інша група дослідників розробила систему зв’язку, яка дозволила мережі безпілотних літальних апаратів забезпечувати раннє оповіщення про стихійні лиха.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button