Земля

Протягом квітня Арктика втратила 862 тисячі кілометрів льоду

У квітні 2015 року середня площа арктичного морського льоду склала 14,0 мільйонів квадратних кілометрів, що є другим найнижчим показником місяця в історію супутникових спостережень. Дане значення на 810 тисяч квадратних кілометрів менше норми і на 80 тисяч кілометрів більше абсолютного мінімуму квітня, зафіксованого в 2007 році.

Льодове покриття залишається менше звичайного в Баренцевому, Охотському і Беринговому морях. Більше середнього багаторічного відзначається біля Ньюфаундленду, в протоці Девіса, і в морі Лабрадор.

Квітень 2015 року був відзначений досить швидкою втратою льоду протягом першого тижня місяця, невеликою стабілізацією в середині, і різким спадом — в кінці. В цілому, площа льоду зменшилася на 862 тисячі квадратних кілометрів.

Середня температура повітря в прикордонному шарі атмосфери, за винятком Гренландії і Канадського архіпелагу, опинилася на 1-3 градуси вище кліматичної норми. Особливо великі позитивні аномалії
(до 6-8 градусів) склалися в Карському морі. Причиною тому — стаціонарний глибокий циклон в Північній Атлантиці, який сприяв винесенню тепла в Російську Арктику.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button