Земля

Іспанці вбили так багато індіанців, що планета почала остигати

Вчені підрахували, що малий льодовиковий період, який призвів до масових похолодань і став причиною голоду в Європі XVI століття – це прямий результат агресивної політики колоністів, що винищували корінне населення доколумбової Америки.

Коли європейські колоністи вперше вийшли на контакт з індіанським поселенням в 1492 році, це запустило низку кровопролитних сутичок в кампанію з масового геноциду корінного населення Америки. Десятки мільйонів людей в результаті були вбиті або померли від завезених європейцями хвороб. Так, за XVI століття населення території сучасних США скоротилося на цілих 90%! І такої кількості смертей виявилося досить, щоб запустити … справжнісінький льодовиковий період.

Дослідники з Університетського коледжу Лондона використовували дані про скорочення чисельності населення Америки в XVI столітті, щоб оцінити, скільки сільськогосподарських угідь змінилося дикими лісами за це сторіччя. 60 мільйонів осіб, що мешкали в доколумбовій Америці, мали потребу у великій кількості ріллі для харчування. Тому, коли вони раптом почали масово вмирати, кількість зайнятої посівами землі різко скоротилося – на ній просто стало нікому працювати. На місце злаків швидко прийшов молодий ліс, і за 100 років виросло приблизно 518 000 квадратних кілометрів лісу. Для порівняння, це десята частина сучасних тропічних лісів Амазонки або територія, трохи менше за площею, ніж Техас. Вся ця рослинність потребувала величезної кількості CO2, який вона жадібно витягувала з атмосфери. В результаті клімат і справді різко став холоднішим!

Так, починаючи з 1500-х років, Земля знову пройшла через період похолодання, названий «малим льодовиковим періодом». Зими стали більш суворими, по Європі поширився голод через неврожаї. Це дослідження зайвий раз доводить, наскільки серйозна кліматична криза в наші дні і як непросто буде її вирішити. На даний час ми збагачуємо атмосферу CO2 в співвідношенні приблизно 5 частин на мільйон в рік. Щоб впоратися з таким надлишком вуглекислого газу, доведеться знову засадити весь Техас тропіками.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button