Технології

Приміщення в Шотландії почали обігрівати теплом танцюристів (відео)

Художня галерея в Глазго запустила систему опалення та охолодження, яка використовує енергію танцюристів. Про розробку повідомляє BBC News.

У мистецькому просторі SWG3 в Шотландії придумали, як подолати енергетичну кризу. У галереї встановили систему, яка отримує енергію для обігріву з тепла тіл на танцполі.

Тепло танцюристів передається через рідину-носій у свердловини глибиною 200 м, яку можна заряджати як теплову батарею. При необхідності ця енергія повертається до теплових насосів і передається назад в арт-простір.

Коли ви починаєте танцювати в середньому темпі під Rolling Stones або щось подібне, ви можете генерувати 250 Вт. А якщо у вас є ді-джей, який крутить басові партії і змушує всіх стрибати вгору і вниз, можна генерувати 500-600 Вт теплової енергії. Говорить Девід Таунсенд, засновник компанії TownRock Energy, яка розробила систему обігріву

Нова система використовує енергію від усіх відвідувачів клубів, концертів та виставок, повідомляють у художній галереї SWG3. Зібрана енергія зберігається в 12 підземних свердловинах, а потім використовується для обігріву або охолодження приміщення. У галереї зазначають, що нова система дозволила відключити газові котли, за оцінкою це призведе до скорочення викидів вуглекислого газу на 70 т на рік.

Відео: арт-простір SWG3

Вартість установки склала трохи більше 600 тис. фунтів стерлінгів (близько $670 тис.).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments