Технології

Вчені навчилися перетворювати біомасу в біогаз

Дослідницька група з Даляньського Інституту хімічної фізики Китайської академії наук запропонувала ефективний каталітичний підхід для перетворення твердої біомаси в аналог природного газу з низьким вуглецевим слідом.

Природний газ може бути паливом для вироблення електроенергії та опалення. При цьому він важливий у виробництві водню і аміаку.

Нині біогаз отримують такими методами, в результаті яких у складі газу дуже багато CO2 — для трубопровідного біогазу це не підходить. Саме тому дослідники створили надійний каталізатор зі сплаву Ni2Al3, домігшись практично повного перетворення різних відходів сільського та лісового господарства в біогаз.

Каталізатор продовжував показувати хороший результат перероблення протягом 30 циклів очищення. А викиди парникових газів в цьому процесі можуть бути скорочені на 34% в порівнянні з видобутком викопного природного газу.

Так пропонується використовувати біогаз Nature Communications

Біогаз, отриманий з комбінованого водню з лігноцелюлозною біомасою, може надалі застосовуватися в промисловості з використанням вже існуючих транспортних трубопроводів – зручно і економічно.

Дослідження опубліковано в журналі Nature Communications.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button