Наука

Прийом вітамінів С, D і цинку не впливає на ризик смертності від коронавірусу

Дослідники з Університету Толедо, Іспанія, проаналізували 26 опублікованих робіт про вплив вітамінів на госпіталізованих пацієнтів з COVID-19. Отримані дані свідчать про те, що добавки з вітаміном D, вітаміном С і цинком не впливають на смертність у важких випадках розвитку хвороби.

Фото від jarun011

Нове дослідження було зосереджено на розумінні того, чи є клінічна користь від прийому певних вітамінних добавок людям, які дуже хворі на COVID-19. У дослідженні не розглядалося питання про те, чи збільшує раніше існуючий дефіцит вітамінів тяжкість COVID-19 або чи може прийом добавок запобігти саме зараження.

В рамках роботи було розглянуто 10 досліджень, в яких проводилися контрольовані клінічні випробування, і 16 спостережних досліджень. Остаточний аналіз включав дані 5633 госпіталізованих пацієнтів з COVID-19.

“Багато людей сьогодні вважають, що прийом цинку, вітаміну D або вітаміну C може допомогти клінічному результату COVID-19”, — коментує провідний автор дослідження Азізулла Беран. “Це не було доведено”.

Значить, вітаміни не впливають на результат COVID-19?

Більш уважно вивчивши дані, дослідники виявили, що добавки з вітаміном С і цинком не принесли ніякої користі госпіталізованим пацієнтам з COVID-19 в порівнянні з тими, хто не приймав добавки. Однак були невеликі сигнали, що вказують на те, що добавки вітаміну D можуть знизити ризик інтубації пацієнта і скоротити його загальне перебування в лікарні.

Дослідники з обережністю відзначають, що існують розбіжності між дослідженнями про користь вітаміну D для лікування важкої форми COVID-19. Деякі роботи не змогли виявити ніякої користі від прийому, в той час, як інші показали незначні переваги. Зараз Беран і його колеги закликають до більш масштабного і цілеспрямованого клінічного випробування для підтвердження впливу вітаміну D на важкі результати COVID-19.

Незважаючи на те, що це нове дослідження зосереджувалося на добавках вітамінів як лікування для тих, хто страждає від важкої форми COVID-19, проводяться дослідження, спрямовані на вивчення того, чи існуючий дефіцит вітамінів може вплинути на тяжкість захворювання. Поки результати з цього питання неоднозначні: в деяких дослідженнях виявлено зв’язок між дефіцитом вітаміну D до зараження і збільшенням тяжкості захворювання і смертності, а в інших не виявлено ніякого зв’язку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button