Наука

Орнітологи розповіли про шкоду годування диких птахів

Тільки в Британії люди підгодовують до 196 мільйонів птахів в рік 60 000 тоннами корму. Садові годівниці збільшили популяцію десятків видів птахів, у тому числі звичайної синиці, чисельність якої збільшилась на 26% за останні 50 років. Однак наша доброта може і шкодити, як нам, так і тваринам.

Птахи, як відомо, переносять багато інфекційних вірусів, бактерій і грибів, включаючи вірус Західного Нілу, сальмонелу і криптокок. Ці мікроби є зоонозними, що означає, що при відповідних умовах вони можуть поширюватися від тварин до людей.

Хоча є птахи, які мігрують тільки всередині країни, є й такі, які можуть пересуватися по всьому світу. Вже є свідчення того, що ці міграції сприяють поширенню хвороб серед птахів і людей. Здатність цих птахів долати великі відстані за короткий проміжок часу несе в собі більший ризик, оскільки сильний фізичний стрес в поєднанні з пригніченою імунною системою може призвести до швидкого поширення інфекційних захворювань.

Хоча існують ліки, доступні для лікування таких інфекцій, ефективно лікувати диких птахів неможливо. Якщо давати тваринам антибіотики, це може принести навіть більше шкоди, ніж користі, тому, що це загрожує появою супербактерій, здатних протистояти ліків.

Отже, з цього стає цілком зрозуміло, що птахи, яких ми підгодовуємо прямо у себе з вікна, можуть бути небезпечні для людини. Але чому ж ми шкодимо тваринам?

Садові годівниці і водяні ванни можуть діяти, як осередки інфекційних захворювань для птахів, оскільки вони приводять безліч особин в тісний контакт. Саме тому найкраще, що можуть зробити любителі птахів, — зберегти ці райони чистими та безпечними. Це включає в себе зменшення кількості їжі або тимчасового припинення годування, якщо ви помітили хвору пташку. Іншими словами, заохочуйте соціальне дистанціювання.

Симптоми, на які слід звернути увагу, містять летаргію, коли птахи спокійні і неактивні або не можуть відлетіти при наближенні, розпушене оперення, нерегулярна втрата пір’я і пошкодження шкіри (які зазвичай проявляються навколо дзьоба і на пазурах).

Також орнітологи дають наступні поради для тих, хто хоче допомагати птахам:

  • Регулярно чистити і дезінфікувати годівниці для птахів;
  • Використовуйте окремий посуд для чищення годівниць і не приносьте в будинок;
  • Годуйте в помірних кількостях;
  • Переміщайте годівниці на нове місце не рідше одного разу на місяць, щоб запобігти накопиченню фекалій і залишків їжі;
  • Якщо у вас є ємності з водою, їх необхідно щодня обполіскувати.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button