Наука

Вчені назвали ще один наслідок-19: 40% тих, хто перехворів в небезпеці

Навіть легкі інфекції SARS-CoV-2 можуть збільшити ймовірність розвитку діабету у людини, особливо у тих, хто вже схильний до цього захворювання.

У людей, які перехворіли COVID-19, спостерігається підвищений ризик розвитку діабету протягом року, навіть після легкого перебігу захворювання. Вчені з’ясували це в ході дослідження, в якому взяли участь майже 200 000 людей. Результати опубліковані в журналі Lancet Diabetes & Endocrinology.

В цілому вчені вивчили записи більш ніж 8 млн осіб, у тому числі 180 000 осіб, які перехворіли на коронавірусну інфекцію. Виявилося, що ризик розвитку діабету зростає в міру збільшення тяжкості COVID-19. У порівнянні з людьми, у яких не було SARS-CoV-2 і яких не госпіталізували, у тих, хто знаходився в реанімації, ризик появи діабету зростав в чотири рази. Результати узгоджуються з даними іншого дослідження в Німеччині, в якому взяло участь менше пацієнтів і яке було коротше за тривалістю.

У підсумку, у пацієнтів, які перехворіли COVID-19, ймовірність розвитку діабету приблизно на 40% вище, ніж у людей з контрольної групи. Майже всі випадки – це діабет 2 типу. При цьому захворюванні організм розвиває стійкість до інсуліну або не виробляє його в достатній кількості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button