Поради

Як вибрати двигун для човна

У Вас є човен і Вам набридло пересуватися по воді за допомогою весел? Тоді прийшов час задуматися над придбанням двигуна для човна. У цій статті ми розглянемо, які бувають мотори і в чому їх відмінності, а Ви зможете зрозуміти, який саме двигун для човна Вам потрібен.

Для того, щоб зробити правильний вибір двигуна для Вашого човна, спочатку необхідно розібратися у всіх його характеристиках.

25-04-16-foto-600x437-1

Основні параметри човнового мотора

Перед тим як робити вибір двигуна для човна, потрібно зрозуміти, якими характеристиками він повинен володіти. Найголовніші з них є:

– Потужність в кінських силах, яка показує, якої величини човен або катер здатний пересувати мотор, і з якою швидкістю;

– Розміри двигуна (важливий параметр, оскільки човни бувають різних розмірів);

– Довжина дейдвуда (відстань до гвинта), який повинен підходити за розмірами до човна;

– Тип двигуна (електричний, двотактний або чотиритактний).

– Спосіб управління двигуном.

При виборі двигуна необхідно враховувати всі ці параметри. Крім перерахованого вище, також має значення фірма-виробник човнового мотора, так як на ринку багато брендів, які пропонують досить сумнівну якість за невеликі гроші.

Потужність двигуна для човна

Щоб знати, якої потужності повинен бути Ваш двигун, потрібно володіти такою інформацією, як розмір Вашого човна і скільки людей в ньому буде знаходитися. Для однієї людини буде достатньо http://lodka-lodka.com.ua/ двигун потужністю 6 к.с. Такий мотор підійде для недалеких запливів, які зазвичай роблять рибалки при виході на озеро або невелику річку.

Якщо ви плануєте плавати з пасажирами і невеликим вантажем, мінімально необхідна середня потужність мотора повинна складати 10 к. с. Така потужність дозволить досить швидко набрати швидкість і крім двох-трьох чоловік взяти з собою кілька кілограм корисних речей.

Якщо Ви є власником залізного човна або невеликого катера, для комфортного пересування по воді Вам необхідний двигун з потужністю не менше 25 к. с. Це дозволить швидко розвинути хорошу швидкість і взяти кілька пасажирів.

Розміри двигуна

Виходячи з цих показників потужності, можна приблизно зрозуміти, як правильно вибрати двигун для човна. Якщо ж, наприклад, на маленький човен встановити мотор великої потужності, човен може не витримати і перекинутися під час повороту. Завжди пам’ятайте, що вагові показники човна повинні правильно поєднуватися з кількістю кінських сил в моторі.

 

Зовнішні габарити човнового мотора, як правило, безпосередньо пов’язані з його потужністю і іншими характеристиками. Наприклад, в моторі може бути встановлений бак для пального ємністю 3 літри, який буде займати досить багато місця. Для маленького човна цей параметр – один з найважливіших, тому що при великих розмірах і великій вазі мотора він буде надмірно нахилений на задню частину. Перед тим, як вибрати двигун для човна, обов’язково зіставте його розміри з човном, на який він буде встановлюватися.

Глибина занурення гвинта

Перед тим як вибирати човновий мотор, дуже важливо враховувати розмір і тип дейдвудного механізму, щоб він підходив для конкретного човна і не створював проблем з рухом.

Довжина дейдвудного пристрою або коліна – це відстань від двигуна до гвинта, яке для кожного човна може бути різним. Все залежить від того, які розміри має човен та на яку глибину він занурюється в воду. Наприклад, якщо на великий човен вибрати мотор з коротким дейдвудом, то гвинт може не повністю занурюватися в воду, і таким чином буде втрачено велику кількість потужності. У разі надмірно великих розмірів коліна Ви зіткнетеся з підвищеним опором води, втратою потужності і проблемою з керуванням.

Тип двигуна внутрішнього згоряння

Одним з найважливіших параметрів при виборі мотора є його принцип роботи. Існують двотактні і чотиритактні типи бензинових двигунів, і кожен з них має свої переваги і недоліки. Ціна цих двох типів двигунів практично ідентична, тому питання тільки в тому, який вид мотора Вам підійде.

Двотактний двигун є більш продуктивним, і його питома вага трохи менша ніж у чотиритактного. Конструкція такого мотора набагато простіша, а ремонтопридатність набагато вища. Наприклад, якщо під час руху трапиться поломка двотактного двигуна, то при наявності запчастин можна виконати відновлювальні роботи прямо на місці. У разі чотиритактного варіанти здійснити ремонт буде більш проблематично за рахунок більш складної конструкції. Тому, якщо ці характеристики є визначальними, то слід віддати перевагу двотактному мотору.

Чотиритактний мотор

Чотиритактні двигуни для човнів характеризуються більш рівномірною і стабільною роботою і використовують менше масла, так як мають власну замкнуту систему мастила (за тим же принципом, що і в автомобілях). Витрата палива у таких двигунів також трохи нижча, в порівнянні з двотактними. Чотиритактні двигуни працюють тихіше, ніж двотактні, однак за ваговими характеристиками вони набагато важчі за рахунок більш складної конструкції.

У плані ресурсу роботи чотиритактний тип двигуна набагато надійніший і працює набагато довше за рахунок більш розвиненої системи мастила.

Система управління двигуном

При установці будь-якого мотора на човен велике значення має система управління. Існує кілька варіантів систем управління: румпельна або віддалена. Румпельна система дозволяє керувати човном, повертаючи за допомогою ручки сам двигун. Дистанційна система дозволяє керувати човном за допомогою передавального механізму. Кожна з цих систем має як плюси, так і мінуси.

Віддалене управління більше підійде для довгих човнів і катерів, у яких кермо встановлене в середній частині. У простих невеликих човнах переважно використовується задній тип управління, так як румпельна система надійніша і має менше механізмів взаємодії. Крім того, румпельна система управління коштує в кілька разів дешевше, ніж віддалена. Перед тим, як вибрати двигун для човна, обов’язково визначіться з типом його управління і підберіть варіант, який буде максимально підходити для Вашого човна.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button